Oppo’dan bir ilginç kamera patenti; çıkarılabilir kamera!

0

Oppo daha önce farklı pek çok patent ile karşımıza çıkmıştı. Çin merkezli şirket özellikle telefonlarındaki kamera kurulumu ile dikkat çekiyorken, ülkemizde de sevilen telefonlarını satışa çıkartmıştı. Yeni ortaya çıkan patentte Oppo çıkarılabilir kamera modülü üzerinde çalışıyor gibi duruyor. Kamera modülünün kendine ait bataryası ve USB C girişi de bulunuyor.

Oppo çıkarılabilir kamera modülü patenti ile dikkat çekiyor

Farklı kamera kurulumlarıyla karşımıza çıkan akıllı telefon patentlerine şimdi de Oppo’dan bir üye geliyor. Telefonun çıkarılabilir yapıda olan kamerası USB C ile donatılmış ve daha iyi fotoğraf çekmek amacıyla eklendiğini düşündürüyor.

Oppo çıkarılabilir kamera modülü

Bu kamera modülünde iki kamera yer alıyor. Telefon hakkında şu anda elimizde hiçbir bilgi olmasa da kamera modülünün 90 derece ve 180 derece gibi açılara ayarlanabildiği ve bu sayede farklı açılardan fotoğraf çekmeyi mümkün kılacağı aktarılıyor. Detaylı olarak görülen görseller dışında elimizde bu kurulum hakkında pek bir bilgi bulunmuyor. Esnek devre kartı bulunan bu kamera modülünde aynı zamanda Wi-Fi, Bluetooth ve NFC gibi özellikler de yer alıyor.

Oppo çıkarılabilir kamera modulu

Oppo çok değil birkaç hafta önce genişleyen ekranlı X 2021 modelini tanıtmıştı. Bu telefon temelde 6.7 inçlik akıllı telefonu 7.3 inçlik bir tablete dönüştürmeye dayanan farklı bir tasarımdı. Defalarca patenti alınan bu tasarımın konsept telefon aşamasına gelmesi Oppo’ya birkaç yıla mâl oldu. Bununla birlikte, çıkarılabilir kameralı bir akıllı telefonun da gerçeğe dönüşme ihtimali bulunuyor.

Ana görseldeki Oppo X 2021 modelidir.

Cevap bırakın