OPPO ColorOS 12 hakkında sevindiren gelişme!

0

Çin menşeili teknoloji devi OPPO, geçtiğimiz haftalarda OnePlus ile yeni bir ortaklık kurdu. İki üretici arasında kurulan bu ortaklık donanım tarafında gelişmelerin olmasını sağlarken, yazılım tarafında da yine bir takım güçlenmelerin olacağına dair sinyaller veriyordu. Şimdi bu ortaklıktan sonra OPPO’nun bir sonraki arayüzü ColorOS 12 çıkış tarihiyle sızdırıldı.

Çinli kaynaklar tarafından sağlanan bilgilere göre OPPO’nun yeni arayüzü ColorOS 12, şu anda şirket tarafından dahili testlere başladı ve florit kod adını taşıyor.

OPPO, ColorOS 12’nin dahili testlerine başladı

OPPO’nun arayüz numaralandırmasında Android’i takip etmesi oldukça alışılagelmiş bir durum. Android 11 işletim sistemiyle ColorOS 11 arayüzünü piyasaya süren üretici, şimdi ise Android 12 ile beraber ColorOS 12 arayüzünü karşımıza çıkaracak.

Şu anda OPPO’nun pek çok telefonu ColorOS 11 güncellemesini almış durumda. Find X2 serisinden Ace2’ye, Reno4 Pro’dan onlarca modele kadar pek çok kişi ColorOS 11’i şu anda deneyimleyebiliyor.

Dolayısıyla kullanıcıların gözü şimdiden ColorOS 12’ye çevrildi. Görünüşe göre OPPO’nun bu arayüzü de çok geç kalmadan kullanıcılara ulaşacak. Öne çıkan raporlara göre ColorOS 12, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Ancak yeni arayüzün hangi ayda geleceği ve tam olarak hangi özelliklere sahip olacağı da bilinmiyor.

OPPO’nun mevcut ColorOS 11 sürümü, bilindiği üzere performans ve güç tüketimi konusunda epey iyileştirildi. Şirketin vaatlerine göre bu arayüzün sistem kaynaklarını kullanımı yüzde 45 oranında düşürken, sistem yanıtını arttırma hızı 32 oranında, kare hızı kararlılığı ise yüzde 17 oranında arttırıldı. Dolayısıyla kullanıcılar bir sonraki arayüz güncellemesinde de yine benzer yükseltmeler görecektir. Bu hem performans, hem de tasarımsal olarak değişikliklerin olabileceğini gösterebilir.

Cevap bırakın