Oppo biri 5G’li diğeri 48MP kameralı 2 akıllı telefon tanıttı #MWC19

0

Oppo, 5G teknolojisine sahip ilk akıllı telefonunu tanıttı…

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo, son derece inovatif özelliklerle donattığı, 5G özellikli ilk akıllı telefon modelini, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi 19 kapsamında lanse etti. Henüz resmi bir model adına sahip olmayan cihaz, şimdilik Oppo 5G olarak tanımlanabilir durumda.

Oppo’nun 5G’li bu iddialı modelinin yanı sıra 10x kayıpsız optik zoom özellikli 48 MP kamerasıyla çıtayı oldukça ileri seviyelere taşıyan bir başka ‘isimsiz’ model daha tanıtıldı.

2019’un ilk yarısında satışa sunulacağı kaydedilen Oppo 5G, Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisi ve X50 modemiyle geliyor. Anlaşmalı olduğu 5G taşıyıcı şirketler de açıklandı; Avrupa’da Swisscom, Avustralyalı Telstra ve Optus ve Singapur’dan Singtel. Cihazın ayrıca yaz döneminde China Mobile’a da geleceği bildirildi.

48 MP’lik model ise üç arka kameraya sahip. Aşırı seviyede zoom imkanı sunacak olan model, bunu görüntü kalitesinde kayıp olmadan sağlıyor. Cihazda geniş, ultra geniş ve telefoto lensli üç kamera bulunuyor. Kullanılan kamera modülünün 6.76 mm kalınlığa sahip olduğu (son derece büyük) belirtiliyor.

Her iki modelin de şu an için birer ‘gelecek planı’ olduğunu belirtelim. 5G’li model için yakın vadede başlayacak olan satışlarla birlikte kısa süre sonra fiyatların da ortaya çıkması muhtemel. Diğer model ise şu an için oldukça fütüristik bir konsept durumunda. Şu an için 48 MP çözünürlük ve 10x kayıpsız zoom ile gelebilecek inovatif bir akıllı telefonun arkasındaki markanın Oppo olabildiğini göstermek için sahne almış gibi duruyor.

Cevap bırakın