OPPO akıllı telefon pazarında Huawei’i geride bıraktı

0

Akıllı telefon üreticilerinin pazar payı kapmak için girdiği kıyasıya yarış tüm hızıyla sürüyor. Bazı şirketler günden güne büyürken, bazıları kan kaybediyor. İlk telefonunu 2008 yılında piyasaya süren OPPO ise, bu üreticiler arasındaki şanslı isimlerden.

Son gelen bilgilere göre Find X3 serisiyle neredeyse her ülkede pazar payını artıran şirket, Huawei’i geçerek, 2021’in birinci çeyreğinde dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi oldu.

OPPO dördüncü sıraya yükseldi

Kurulduğu günden bu yana düzenli şekilde büyüyen OPPO, 2021’in birinci çeyreğinde pazar payını yüzde 25.5 yükseltti. Özellikle amiral gemisi modellerdeki satışlarını artıran şirket, akıllı telefon pazarının yüzde 10’una sahip oldu. Böylelikle ABD ambargosundan bu yana Çin dışındaki her pazarda kan kaybeden Huawei’i geride bırakarak 4. sıraya yükseldi.

Oppo

Konuyla ilgili açıklama yapan OPPO akıllı telefonun biriminin Başkan Yardımcısı  Scott Zhang “İnsan merkezli bir şirket olarak, alınan tüm kararların merkezine insanları ve çalışanları koyuyoruz. Bu temel değer, çıkardığımız ürünlerde mükemmellik sunma tutkumuzu körükledi ve OPPO‘nun dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olmasını sağladı.” ifadelerini kullandı.

Pazar payındaki temel yükseliş ise şirketin son çıkardığı amiral gemisi olan Find X3 ailesinden geliyor. Sahip olduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çeken telefon, Apple ve Samsung gibi üreticilerin ürünlerine meydan okuyor.

Listenin diğer isimlerine baktığımızda ise bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Samsung yıllardır elinde bulundurduğu birinci sırayı korurken, ikincilik koltuğunu Xiaomi, üçüncülüğü ise Apple aldı. Ancak rakamlar sizi yanıltmasın. Apple her ne kadar listede üçüncü sırada olsa da gelirlerinin tamamını yüksek fiyatlı modellerden elde ettiği için birinciliğini koruyor.

Cevap bırakın