Oppo’dan 90Hz özellikli yeni akıllı telefon müjdesi

0

Reno2 serisini henüz yeni tanıtan Oppo’dan bir müjde daha geldi. Şirketin iki numaralı ismi olan Brian Shen, 10 Eylül 2019 tarihinde Çin’de gerçekleştirilecek olan Reno2 tanıtımından önce bir demeç verdi. İlgili seriden umutlu olan Başkan Yardımcısı Shen, yeni bir akıllı telefonun geldiğini doğruladı.

Oppo akıllı telefon

Oppo akıllı telefon ailesine 90Hz’lik yeni bir cihaz geliyor

Yaptığı açıklama 90Hz özelliğinin Reno2 serisine gelmeyeceğini belirten Brian Shen, yeni modelin çıkış tarihi hakkında konuştu ve o beklenen zamanın bu ay olmadığını açıkladı. Buna ek olarak bir kullanıcı da 90Hz özelliğinin herkes tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

oppo

Ekran tazeleme veya ekran yenileme hızı olarak bilinen Hz (Hertz), görüntü kalitesinin daha net ve daha akıcı olmasını sağlar. Bu mantık ile bir sonuca varmak gerekirse bir telefonun ekran yenileme hızı ne kadar yüksek ise o kadar fazla yüksek kalitede görüntü sağlar. Peki, Oppo akıllı telefon ailesi nasıl bir yol izleyecek?

Oppo, verilen diğer bilgilere göre birkaç yıl içinde 60Hz teknolojisini kullanmayı bırakacak ve amiral gemisi telefonlarına 90Hz altyapısını sağlayacak. Şu an için var olan bilgiler bunlardan ibaret. Oppo markasını takip edenler, bu teknolojinin şimdi hayata geçirilmesini istiyorlar.

Oppo Reno2, 6.55 inç yapısına sahip olan ve Full HD+ Panoramik Amoled ekranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ekran kasa oranı yüzde 93.1 olan akıllı telefon, ekran altı parmak izi koruması aracılığı ile kullanıcılarını başarılı bir şekilde koruyor.

Cevap bırakın