Oppo A54 : Uygun fiyata büyük ekran ve güçlü pil

0

Yeni bir Android akıllı telefon almayı düşünüyor ve bütçeniz kısıtlı ise Oppo A54 ’yakından bakmanızı tavsiye ederiz. Büyük ekran ve güçlü bir pile sahip olan A54 tam bir fiyat/performans ürünü.

  Oppo A54 , temel olarak üç özelliğiyle ön plana çıkıyor; Bu özelliklerden ilki devasa bir ekrana sahip olması. İkincisi ise birçok kişinin kesinlikle vazgeçemeyeceği bir özellik olan yüksek pil kapasitesi. Üçüncü özellik de ve birçok kişi için çok önemli olan fiyat performans dengesi

Cihaz, kristal siyah ve yıldızlı mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuyor. Ürünümüzün kutusunda, koruyucu şeffaf kılıf ve kablolu kulaklık barındırdığını da belirtelim.

Oppo A54

Tasarım

Oppo A54, 8.4mm kalınlıkta ve 192 gram ağırlıkta. Güzel bir ekranı ve özellikle farklı ışık açılarında parlayan arka yüzeyi var. Temiz ve sağlam kullanım için, koruyucu şeffaf kılıfı da kullanmanızı öneriyoruz.

Telefon, güvenli kullanımlar için yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuyucu sensöre sahip. Parmak izi okuyucu sensör, sağ yan tarafta konumlandırılmış ve oldukça hızlı çalışıyor. Deneyimlerken bir sorunla karşılaşmadık.

Oppo A54

6.5 inç ekran ve oyun oynama deneyimi

Oppo A54, 6.5 inç ekranı sayesinde size güzel izleme deneyimleri, okuma deneyimleri ve oynama deneyimleri sunabilir. LCD panel tercih edilen ekran, 1600×720 çözünürlüğe sahip ve 269ppi piksel yoğunluğunda. Ekran, özellikle iç mekân kullanımlarında başarılı sonuçlar veriyor ve dokunuşlara cevapları da gayet seri.

Ekran ayarlarına göz attığımızda, “Karanlık Mod” ve “Göz Rahatlığı” gibi seçenekleri görüyoruz. Bu sayede, gözlerimiz rahatsız olmadan uzun süreli deneyimler de mümkün.

Telefon, MediaTek Helio P35 işlemcisine, 4GB RAM ve 128GB dahili depolamaya sahip. İsterseniz microSD kart yardımıyla 256GB’a kadar artırma şansınız da var.

Oppo A54

Android 10 işletim sistemine sahip olan telefon, gündelik kullanımlarda pek çok ihtiyacınızı karşılayabilir. Sosyal medyada gezintilere çıkabilir, videolar izleyebilir, bir şeyler okuyabilir ya da yüksek grafik gücü gerektirmeyen oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

“Peki ya iyi grafikli oyunlarda durum nedir?” diye merak ediyorsanız, son yılların popüler online oyunlarından Call of Duty Mobile’ı da genel olarak akıcı bir şekilde bu telefonda deneyimleyebiliyorsunuz.

Oppo A54

Üçlü kamera sistemi

Oppo A54’ün arka tarafında üçlü kamera sistemi konumlandırılmış. Yapay zekâ destekli bu sistem, pek çok farklı çekim imkânı sunuyor. Kamera sistemi 13+2+2MP’den oluşuyor.

13MP ana kamera ile özellikle iyi ışıklı ortamlarda, sabit çekimlerde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Kamera, 1080p 30FPS değerde videolar çekmenize izin veriyor.

Oppo A54

Çekim modlarına baktığımızda; portre modu, gece çekim modu, ağır çekim modu, hızlı çekim modu ve makro çekim modu gibi detaylarla karşılaşıyoruz. Özellikle makro çekim ve ağır çekim modlarında, ortam ışığının iyi olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Ön tarafa geldiğimizde ise, 16MP selfie kamera ile karşılaşıyoruz. Bu kamera da selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için yeterli performansa sahip. 1080p 30FPS değerde videolar çekebilirsiniz. Ayrıca, portre modu ve hızlı çekim moduna sahip olduğunu da ekleyelim.

Oppo A54

5000 mAh pil kapasitesi

Oppo A54, 5000mAh değerde pille geliyor. 18w hızlı şarj teknolojisine sahip olan bu pil, gündelik kullanımda tek şarj ile 2 günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor. Ayrıca, piliniz azaldığında ve o an şarj etme imkânınız yoksa, süper güç tasarruf modunu aktifleştirerek bir süre daha kullanım elde edebilirsiniz.

Diğer detaylara baktığımızda cihaz, NFC ve Bluetooth 5.0 gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.

Oppo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın