OPPO A16 performans testlerinde görüldü! İşte özellikleri

0

Daha önce çeşitli sertifika siteleri tarafından onaylanan OPPO A16, bu kez de Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı.

OPPO’nun orta segment akıllı telefon kategorisine yakında bir yenisi daha dahil olacak. OPPO A15’in halefi olarak gelmesi beklenen OPPO A16, çeşitli sertifikalar aldıktan sonra bu kez de Geekbench performans testlerinde ortaya çıktı.

Daha önce CPH2269 model numaralı OPPO telefonu Hindistan’da BIS, ardından Singapur’da IMDA, EE ve TKDN gibi sertifika siteleri tarafından onaylandı. Bu telefonun başlarda hangi isime sahip olacağı belirtilmese de en son alınan NBTC ve FCC sertifikaları, cihazın OPPO A16 olarak geleceğini onayladı.

OPPO A16 işlemcisi ve diğer özellikleri belli oldu

Bir akıllı telefon piyasaya sürülmeye yakın zamanlarda Geekbench testlerinde görülebiliyor. OPPO A16’da gerekli sertifikaları alıp onaylandıktan sonra bu testlerde ortaya çıktı. Aynı zamanda cihazın temel özellikleri de burada netlik kazandı. OPPO A16

Geekbench listesine göre OPPO A16, MT6765G kod adına sahip olan MediaTek Helio G35 yonga setinden güç alacak. İşlemcinin yanı sıra cihaz 4 GB RAM ile desteklenecek ve yazılım olarak da kutudan Android 11 ile çıkacak.

Test sonuçlarına gelecek olursak OPPO A16; tekli çekirdek testinde 177, çoklu çekirdek testinde ise 950 puan aldı. Ancak cihaz test aşamasında olduğu için şu anda bu rakamlar sizi çok yanıltmasın.

Daha önce FCC sertifika sitesi A16 hakkında bir takım bilgiyi ortaya çıkardı. Buna göre OPPO’nun yeni akıllı telefonu; 4.980 mAh pil, ColorOS11.1 arayüzü, 4G desteği ve çift Wi-Fi gibi özelliklerle gelecek. Cihazın tanıtım tarihi hakkında ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın