Opera’dan yeni proje: Reborn

0

opera-reborn

Son yıllarda Chrome, Mozilla gibi web tarayıcıları ile birlikte en çok kullanılan bilgisayar yazılımları arasında yer alan Opera’da yenilik zamanı! İşte konuya ilişkin sürpriz detaylar…

Opera, çok köklü bir geçmişe sahip olmasa da özellikle kullanıcı memnuniyeti açısından ileri seviyede web tarayıcıları arasında konumlanıyor. Uzun yıllardır çeşitli güncellemelerle kullanıcılarına daha iyi bir web tarayıcısı deneyimi sunmaya gayret eden platform, bu kez de –kullanıcılarını merkeze alan- yeni bir proje ile adından söz ettiriyor.

Kullanıcılarına daha iyi bir görünüm ve daha efektif özellikler vaat eden Opera, Reborn projesini duyurdu. Sunduğu kapsamlı yeniliklerle donatılmış arayüzüyle dikkat çeken Opera’da söz konusu proje sayesinde kullanıcılar, geliştiriciler tarafından hazırlanan gelecek versiyonların ön izlemesini ve özelliklerini yakından görüp test edebilecekler. Reborn, bir nevi test merkezi maiyetinde olacağa benziyor.

Öte yandan Opera’nın yeni geliştirici sürümündeki yenilikler de dikkate değer. Yeni kenar çubuğu ve temalarla gelen versiyonda Facebook Messenger gibi sıklıkla kullanılma olasılığı yüksek servisin de kenar çubuğunda yer aldığı görülüyor. Ayrıca basit ve sade görünümlü sekmeler de öne çıkıyor. Hızlı Arama (Speed Dial) özelliği de geliştirici sürümünde öne çıkanlar arasında, daha akıcı bir kullanım sergileniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın