Online Tatil Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

0
Online airline ticket

Online tatil satın alırken dikkat edilmesi gereken öyle önemli şeyler vardır ki, eğer bunlardan bir tanesini bile önemsemezseniz büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Belki yılda bir kere gitme fırsatı bulacağınız tatiliniz size ve ailenize zehir olabilir. O yüzden bir tatili internet üzerinden satın alırken güvenilir ve tanınan tatil sitelerini kullanmanız yararınıza olacaktır.

Online Tatil Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Çıktığınız tatilde zor durumda kalmak, para kaybetmek, otelde veya havaalanında mağdur olmak istemiyorsanız aşağıdaki konu başlıklarına dikkat etmelisiniz.

Hizmet ve Fiyat Arasında Mutlaka Denge Olmalı

Tatile çıkmak için araştırma yaparken araştırmaya ilk olarak en ucuz fiyat veren tekliflerden başlamayın. Aklınızda bulunsun; pansiyon fiyatına 5 yıldızlı bir otelde kalamazsınız. Eğer size böyle bir teklif sunuyorlarsa bilin ki orada bir sıkıntı vardır ve tatile bu şartlarda giderseniz muhtemelen bazı tatsız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Güvenmediğiniz, kuşkulandığınız ve TURSAB üyesi olmayan yerlerden tatil satın almamaya özen gösterin.

Örnek vermek gerekirse; internetten satın alacağınız otel odası fiyatı diğer sitelere göre aşırı dikkat çeken bir oranda daha ucuzsa bunun bir aldatmaca olduğunu rahatlıkla düşünebilirsiniz.

Şikayetleri Araştırın

Online tatil satan sitelerle ilgili olarak internet üzerinden şikayet araştırması yapın. Hakkında belirli bir çoğunlukta şikayet olan sitelerden uzak durmaya çalışın. Şikayetlere bakarken de “telefonları açılmıyor” veya “Tur rehberini beğenmedim” gibi ufak telek şikayetlerden ziyade “paramı kaptırdım”, “odaya çift rezervasyon yapmışlar” türündeki şikayetleri önemsemeniz daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Tatil Hizmetlerini Teyit Edin

Satın aldığınız hizmetleri kullanmadan önce mümkün olduğunca teyit etmeye çalışın. Otel hizmeti aldınızsa oteli arayıp satın alma işlemi yaptığınız firma ile çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Otele giriş yapmadan bir gün önce de oteli arayarak adınıza rezervasyonun olup-olmadığını kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

Alım Yaptığınız Firmanın Adres ve İletişim Bilgilerini Sorgulayın

İnternet üzerinde online tatil satışı yapan acentelerin adres ve iletişim bilgilerinin sitede olup olmadığını ve varsa da doğruluğunu kontrol etmenizde fayda vardır. Web sitelerinde çok sınırlı iletişim bilgisi veren veya iletişim bilgileri yerine sadece chat ekranı olan sitelerin risk taşıdığını bilin.

Güvenilir Tatilin Adresi: www.tatilsepeti.com

Online tatil satın alırken bu konuda güvenilir bir tatil portalı olan Tatilsepeti.com’u önerebilirim. Yüzlerce farklı tatil seçeneği içinde otel ve tatil önerileri sunan sitede her yıl milyonlarca kişiye seyahat hizmetleri sunuluyor. Sitede %40’a varan indirimlerle ucuz tatiller, uçak biletleri ve otel hizmetleri satın alabilirsiniz

 

Cevap bırakın