Online sigorta teklifi almak ne avantajlar sağlar?

0

Online sigorta teklifi almak sigorta hizmetlerini satın alma konusunda ekonomik avantaj sağlayacağı gibi hizmetlerle ilgili olarak da hem daha hızlı hem de daha kolay teklif ve bilgi almanızı sağlar. Üstelik bütün bunları evinizin veya ofisinizin konforunda dışarı bile çıkmadan yapabilirsiniz. Bu yazımızda bu avantaj ve ayrıcalıkların neler olduğuna değineceğim.

Online Sigorta Teklifi Almak Kolay ve Hızlıdır

İster evde, ister ofiste, ister okulda isterseniz de bir kafede kahvenizi yudumlarken internete bağlı cihazınızdan sigorta teklifi alabilirsiniz. Ulaşım için zaman ve para harcamadan, park yeri bulma derdine düşmeden ve sıra beklemeden teklif almanın keyfini çıkartabilirsiniz. Acente kapanacakmış, personelin yemek saatiymiş gibi yetişme telaşınız da olmaz. Ayrıca sigorta firmalarının düzenledikleri promosyon ve indirim kampanyalarından da kaçırmadan haberdar olabilirsiniz. 7 Gün 24 saat sıra beklemeden teklif alabileceğiniz bir platform her müşteri için keyif vericidir.

Anında Farklı Markaların Hizmet ve Fiyatlarıyla Karşılaştırma Yapabilirisniz

Sigorta konusunda hizmetlerin tüm özelliklerini görerek karşılaştırma yapabilir en uygun ve ekonomik hizmeti aynı ekran üzerinde inceleyerek karar verebilirsiniz. Son zamanlarda sigorta şirketleri müşterilerine 7/24 online hızlı ve etkin hizmet verebilmek için teknolojik altyapılarını yeniden düzenlemektedirler.

Doğru Sigorta İçin Teklif Almak

Bir sigorta şirketinin web sitesi üzerinde online sigorta teklifi almak istiyorsanız teklif almak istediğiniz hizmetin çeşidine göre değişen ve vermeniz gereken bazı bilgiler vardır. Eğer aradığınız hizmet Kasko veya trafik sigortası ise aracın ruhsat sahibine ait bazı kişisel bilgilerin verilmesi gerekir. İster sağlık ister trafik ister de kasko sigortası teklifi alırken vermeniz gereken bilgilerin hepsi size ait ve güncel bilgiler olmalıdır. Bu bilgiler almak istediğiniz sigorta hizmetinin anlık sigorta primi hesaplanırken gerekecektir. Bu bilgiler ile arada bir satış personeline gerek kalmadan adınıza çok hızlı bir biçimde poliçe teklifi üretilecektir.

Adrese Teslim Poliçe

Genel geçer bir kural olarak online sigorta poliçesi satın aldığınızda poliçeniz adresinize ücretsiz olarak teslim edilmektedir.

Herkesin Merak Ettiği Soru : Kasko ve Trafik Sigortalarının Arasındaki Fark Nelerdir?

İşte bu konu çok bilinmeyen hassas bir konudur. Araç kasko sigortası ile trafik sigortası arasında önemli farklardan bir tanesi trafik sigortasının zorunlu olması kasko sigortasının ise isteğe bağlı olarak yapılmasıdır. Trafik sigortası poliçesine sahip olmadan trafiğe çıkmak bile cezai yaptırımlara tabidir. Ayrıca trafik sigortası her araç sahibi için yapılması zorunlu bir sigortadır ve her yıl yenilenmesi gerekir.

Trafik Sigortası Karşı Tarafa Verilen Zararları da Güvence Altına Alır

Trafik sigortasını kasko sigortasından ayıran diğer bir özellik ise karşılaşılan bir hasar durumunda karşı tarafta oluşan bedeni ve maddi zararları güvence altına almasıdır. Kasko sigortası ise aracın sigorta yaptıranın aracının çalınması, yanması veya oluşan bir kaza sonrası ortaya çıkan zararları güvence altına alır. Kasko sigortası tamamen isteğe bağlıdır. Zorunlu olmaması ve sigorta priminin yüksekliği sebebiyle bazen tercih edilmemektedir.

Kasko Sigortasının Kapsama Alanı Daha Geniştir

Genel olarak bakıldığında zorunlu trafik sigortası gerçekleşen bir kazada sadece belli bazı vefat ve yaralanma benzeri olaylarda zararı karşılarken kasko sigortası ise hizmeti veren sigorta şirketi tarafından belirlenen başlıklarda bir çok farklı teminatı kapsamaktadır.

Kasko Pahalı Trafik Sigortası Daha Ucuzdur

Fiyat açısından değerlendirildiğinde kasko primleri Trafik sigortalarına oranla daha pahalı kalmaktadır. Trafik sigorta primleri eskiden çok daha ekonomik seviyelerdeyken son yıllarda fiyat artışlarıyla birlikte iki sigorta primi arasındaki fark kapanmaya başlamıştır.

 

 

Cevap bırakın