Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelOnline bir Sevgililer Günü

  Online bir Sevgililer Günü

  gorsel14

  14 Şubat yani Sevgililer Günü  sabahı erkenden çalan saatinin melodisiyle uyandı.  Gözünü ovuşturup biraz kendine geldikten sonra bu günün Sevgililer Günü olduğunu hatırladı. Hiç vakit kaybetmeden sevgiliye mesaj göndermeliydi. Elini yüzünü bile yıkamadan hatta yataktan kalkmadan cep telefonundan WhatsApp uygulamasıyla yatakta uykulu gözlerle çektiği selfie’sini “Günyadın Sevgilim” mesajını ekleyerek gönderdi. Bu özel günün ilk şirinliği şık olmuştu ama yetmezdi. Önce Facebook, sonra Twitter ve son olarak da Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarla sevgilisine sevgi mesajları göndermeye devam etti.

  14 Şubat Sevgililer Günü

  Artık uyanmış, kendine gelmiş ve kahvaltı etmeye hazırdı. Kahvaltı ederken tabletinden bir yandan akşam havanın nasıl olacağını kontrol ederken bir yandan da İBB Trafik uygulaması ile işe gitmeden önce yol durumunu sorguluyordu. Tüm günlük gazetelere de şöyle bir göz gezdirdikten sonra işe gitmek üzere yola çıktı.

  İşyerine geldiğinde birikmiş e-postalar ve yazışmalar onu bekliyordu. Gelen e-postaları hızlı bir şekilde cevapladı. Acil olan teklifleri de hazırladıktan sonra bir kahve arası vermeden önce sevgilisiyle SKYPE üzerinde kısa bir video görüşmesi yaparak akşam için sürprizlere hazır olmasını söyledi.

  Kahve arasında yanına tabletini alıp ofisin kafeteryasında hızlı bir şekilde internetten çiçek gönderen e-ticaret sitelerinin listesine ulaşıp listeden seçtiği bir siteye sevgilisinin evde olacağı bir saatte teslim edilmek üzere bir demet kırmızı gül siparişi verdi. Siparişi online olarak kredi kartından ödedi. Daha sonra boğaz manzaralı ve ikisinin de yemeklerini çok sevdikleri İtalyan restoranının internet sitesine girerek akşam için online 2 kişilik rezervasyon yaptırdı.

  Tüm bu işlerle uğraşırken öğlen saati gelmiş fakat ofiste bekleyen işler yüzünden öğle yemeğine çıkmak hayal olmuştu. Yine yardımına internet yetişti. Ofise getirmeleri için online 1 büyük pizza siparişi verdi.

  Yemeğini bitirdikten sonra kaldığı yerden çalışmaya devam ediyordu ki kargo firmasının yetkilisi bir paket getirdi. Gelen paket bundan 2 gün önce online olarak bir tekno marketin imternet sitesinden sipariş ettiği son model bir akıll telefondu. Nihayet akşam yemekte sevdiği insana aldığı bu güzel telefonu hediye edebilecekti.

  Gün Boyu Sosyal Ağlar…

  Gün boyu sosyal ağlar üzerinden sevgi mesajları gönderdi ona… Hatta daha önce tatilde birlikte çektikleri ortak bir videoyu da sürpriz bir şekide bir video paylaşım sitesine yükledi.

  Bir anda kredi kartı ekstresinin ve bazı ödemelerinin son ödeme tarihinin bugün olduğunu hatırladı. Ofisten çıkmadan bilgisayarında online bankacılık web sitesine girerek ödemelerini çok hızlı bir biçimde buradan yaptı.

  Belki biraz klasik olacaktı ama eve dönüş yolunda sürekli akşam yenecek olan mum ışığındaki romantik yemeği düşündü. Uzun zamandır planlamıştı bu geceyi. Tam bunları düşünürken cep  telefonunda multimedya bir mesaj gördü. Siparişini verdiği güller adrese tam zamanında ulaşmış ve güllerle çekilen bir selfie ile teşekkür mesajı gelmişti. Kendini çok mutlu hissetti. Güllerle olan fotoğrafı hemen üyesi olduğu tüm sosyal ağlarda paylaştı.

  Akşam Sevgilier Günü trafiği İstanbul’un bütün ana alterlerinde hissediliyordu. Evinden arabasıyla aldığı sevgilisini yemek yiyecekleri mekana götürmek için cep telefonundaki navigasyon programından yardım aldı. Mekana vardıklarında her ikisi de hemen cep telefonlarından selfie çekerek sosyal ağlarda yer bildiriminde bulundular. Keyifle yenen bir yemek, sevgiliye hediye edilen bir cep telefonu ve sevgiliyle edilen sohbetin dayanılmaz mutluluğu her şeye değerdi. Gecenin sonunda birlite tatil yapma planları için cep telefonlarından epeyce bir araştırma yaptılar. Sonunda en ucuz ve istedikleri tatili bulup online ödemeyi cep telefonu üzerinden yapmalarıyla gece mutlu bir şekilde son buldu…

  Ya İnternet Olmsaydı?

  Sonrasında ne oldu bilmiyoruz ama bildiğimiz tek bir şey var: Ya internet hayatımızda olmasaydı biz ne yapardık?

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN