OnePlus’tan yıl sonuna kadar 5G’li model sözü

0

OnePlus CEO’su, 2019 yılı içerisinde 5G’li yeni bir model daha sunulacağını açıkladı…

OnePlus CEO’su Pete Lau, Financial Times’a verdiği demeçte, şirketinin bu yılın dördüncü çeyreğinde 5G özellikli yeni bir akıllı telefon daha tanıtacağı bilgisini paylaştı. Açıklamanın ardından şirketin halihazırdaki 5G’li modeli OnePlus 7 Pro’nun ardından ikinci modelin ‘7T Pro’ adıyla geleceği iddiaları da kamuoyunda yer alamaya başladı.

Ekim-Aralık döneminde tanıtılması beklenen OnePlus 7T Pro, az sayıda ülkede satışa sunulan OnePlus 7 Pro’nun aksine ‘küresel’ bir model olacak.

Yani daha fazla ülkede satın alınabilecek. Elbette şirketin 5G’li model stratejisi kapsamında OnePlus 7T Pro haricinde farklı akıllı telefonlar da söz konusu olabilir.

Spekülasyonlar OnePlus 7T Pro’nun 5G’nin haricinde sınıfı adına çarpıcı bir dizi farklı özelliğe sahip olacağı yönünde. Örneğin Snapdragon 855+ işlemci modeliyle gelebileceği konuşuluyor. Ekran ve kamera tarafında da güçlü öğeler sunacağı düşünülüyor. En nihayetinde ise OnePlus’ın 5G çizgisinin güçlü bir temsilcisi daha yolda…

Öte yandan Pete Lau, aynı demecin devamında, 2020’de birinci sınıf bir akıllı telefonun 5G teknolojisine sahip olması gerektiğinin altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek yıl 5G teknolojisinin gelişmesiyle cihazlarımızın daha da iyi performansa sahip olacağına inanıyoruz. 5G döneminin yaklaşmasıyla birlikte bu alanda daha fazla yatırım yapacağız”

Cevap bırakın