OnePlus TV duyuruldu! İşte özellikleri…

0

Yerleşik Android TV yazılımı ile gelen OnePlus TV, markanın akıllı telefonları ile yüzde 100 uyumlu şekilde çalışıyor…

Uzun bir süredir merakla beklenen OnePlus TV resmi olarak gözler önüne çıktı. Son dönemde ürettiği akıllı telefonlar ile adından sıkça söz ettiren OnePlus; geçtiğimiz yıl televizyon üretme planını açıklamış ve 2019’un Eylül ayında ilk modelini duyuracağını açıklamıştı. Bu kapsamda sözünü tuttu…

Yeni OnePlus TV özellikleri geçtiğimiz dönemde belli olurken yapılan etkinlik ile resmi olarak duyuruldu. İlk olarak Hindistan’da satışa çıkarılacak olan TV, 55 inçlik QLED panel ile geliyor…

İnce tasarımı ile neredeyse çerçevesiz ekran deneyimi sunan OnePlus TV, minimalist ve şık bir görünüme sahip.

Quantum Dot renk teknolojisi ile gelen TV, HDR10+ ve Dolby Vision özelliği de sunuyor.

Ses konusunda da iddialı…

Ekran özellikleri ile dikkat çeken TV’de Dolby Atmos’lu sekiz adet hoparlör ile güçlü, odayı saran ses deneyimi vadediliyor. Ses sistemi televizyon aktif edildiğinde alt kısımdan açılırken, cihaz kapatıldığında tekrar gizleniyor.

Yerleşik Android TV yazılımı ile gelen TV modeli, firmanın akıllı telefonları ile yüzde 100 uyumlu şekilde çalışıyor. Cihazda Alexa ve Google Asistan desteği de bulunuyor.

İlk olarak Hindistan’da satışa çıkan OnePlus TV fiyatı ile ilgili detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Hindistan pazarında önemli bir güç sahibi olan OnePlus TV’nin diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkarılacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın