OnePlus’ın ilk akıllı saati yolda: İşte detaylar

0

OnePlus ilk akıllı saat modelini telefonu ile beraber tanıtacak. İlk olarak patent sızıntılarıyla karşımıza çıkan ancak daha sonra daha somut bilgilerle karşılaştığımız OnePlus Watch, için tanıtım tarihi gibi bazı detaylar belli oldu.

OnePlus Watch için bildiklerimiz

Akıllı saat pazarı her geçen gün yeni bir üye kazanıyor. Geçen yılın başlarından beri koronavirüs ile mücadele ederken pek çok kişi sağlığına daha çok dikkat eder hale geldi ve giyilebilir cihazlara yöneldi.

Akıllı saat sektörü de bu noktada hem çeşitlendi hem de daha fazla kişiye ulaşmayı başardı. 2021 yılında ise bu trendin artarak devam etmesi bekleniyorken bir diğer yandan akıllı saat pazarına yeni giren şirketler de bulunuyor. Çin merkezli OnePlus tam da bunlardan birisi.

Akıllı saat hakkında patentler ile bazı detaylar öğrenmiştik şimdi ise söylendiği kadarıyla 23 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek bir etkinlikte OnePlus’ın yeni 9 ailesiyle beraber akıllı saat de tanıtılacak. OnePlus’ın resmi Twitter hesabından yapılan etkinlik paylaşımında ‘coming soon’ yani biraz daha beklememiz gerektiği duyuruluyor.

Yolda olan akıllı saat modelinin Samsung ve Huawei gibi lider markaların akıllı saatlerindeki gibi yuvarlak bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Saat büyük ihtimalle Google tabanlı WearOS işletim sistemiyle ve işlemci tarafında ise Snapdragon Wear ile donatılacak. Akıllı saatin tasarımı noktasında bir görsel sızdırılmamış olsa da tanıtım tarihi yaklaştıkça sızdırılması oldukça yüksek.

Cevap bırakın