OnePlus akıllı saat pazarına girmeye hazırlanıyor

0

OnePlus, akıllı saat pazarına girmek istiyor. İşte şirketin ilk modeli olması beklenen “OnePlus Watch” hakkında bilinenler…

OnePlus, giyilebilir teknoloji sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor ve beklendiği üzere ilk atılımı da bir akıllı saat ile gerçekleşecek. Firmanın “OnePlus Watch” olarak adlandıracağı tahmin edilen yeni akıllı saatini ilk defa duymuyoruz. Bundan yaklaşık 4 yıl önce OnePlus, bir akıllı saat geliştirdiğini duyurmuş olsa da bu konuda uzunca bir süre sessizliğe gömülmüştü.

Uzun süreden beri teknoloji dünyasında merak konusu olan OnePlus’ın akıllı saati, kısa bir süre önce IMDA sertifika listesinde göründü.

Sertifikada yer alana bilgiye göre akıllı saat şimdilik “OnePlus Watch” adını taşıyor, fakat bu ismin ileride değişip değişmeyeceği henüz bilinmiyor.

Sertifika listesinde cihazın model kodunun yanı sıra “giyilebilir saat” olarak işaretlendiğini belirtelim. Öte yandan sertifika listesinde akıllı saatin teknik özellikleri ya da kullanacağı yazılım platformu ile ilgili bilgiler henüz yer almıyor. Ancak sektörün gidişatına baktığımızda Snapdragon destekli en yeni nesil işlemciye ve buna bağlı olarak Android Wear’ın ne son sürümüne sahip olacağını tahmin edebiliriz.

OnePlus bu süreçte ürün portföyünü genişletmeyi ve farklı pazarlarda varlık göstermeyi sürdüreceğe benziyor. Firma, akıllı telefon pazarının yanı sıra akıllı televizyon ve kablosuz kulaklık pazarında da adından söz ettiriyor.

OnePlus Watch için henüz bir fiyat bilgisi ya da çıkış tarihi ne yazık ki bulunmuyor. Fakat öngörülere göre firma, bu yılın sonunda piyasaya süreceği yeni akıllı telefon modellerine ek olarak yeni akıllı saatini de kullanıcılarıyla buluşturmayı tercih edebilir.

Cevap bırakın