OnePlus 9 özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

0

Amiral gemisi katili olarak piyasada nam salan OnePlus markasının yeni akıllı telefonunun özellikleri ve fiyatı nasıl olacak? İşte OnePlus 9 hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler…

OnePlus 9 muhtemel özellikleri ile karşımızda

OnePlus 9’un arkasında üç adet kameranın olacağı iddia edildi. Sol tarafa konumlandırılan kamera deliği ve arka taraftaki LED desteği OnePlus 8T’yi hatırlatıyor. Alınan diğer bilgilere göre bu akıllı telefonun ekran boyutu 6.65 inçolacak ve kendisini Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 865 Plus isimli işlemci destekleyecek.

8 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve 5.000 mAh’lik bir batarya ile donatılacağı öne sürülen Çin menşeli bu cihazın ön tarafında çözünürlüğü 32 Megapikselolan bir özçekim (selfie) kamerası yer alacak. Arka kamera kurulumu ise şu şekilde olacak:  64 Megapiksel ana kamera, 16 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 2 Megapiksel derinlik sensörü.

Bu seri için 3 adet model üretileceği söyleniyordu fakat bu iddianın doğruluğu ispatlanamadı. Bazı kişiler sadece 2 adet sürümün piyasaya sürüleceğini öngörüyor: OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro.

Bazı bilgilerin henüz teyit edilemediği bildirildi. Daha önce OnePlus 9’un 144 Hzekran tazeleme özelliğine ev sahipliği yapacağı söyleniyordu. Şimdi ise bunun 120 Hz olacağı belirtildi.

Cihazın arkasına baktığımızda bizi kıvrımlı bir panel karşılıyor. Bunun dışında daha önce iletilen savlarda bu modelin 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 875 ile güçledirileceği belirtilmişti.

Eğer bir aksilik olmazsa bu seri ile 2 Aralık 2020 tarihinde tanışabiliriz. Kendisinin 65W hızlı şarj ve Android 11 tabanlı olan OxygenOS ile taçlandırılacağı tahmin ediliyor.

OnePlus 9 muhtemel fiyatı ile gündemde

91Mobiles isimli kaynağa göre bu ürünün fiyatı 46.999 Hindistan rupisi olacak. Bu fiyat da şimdiki Amerikan dolarına göre 630 dolara tekabül ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni telefon ailesi hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Cevap bırakın