OnePlus 7T Pro kamera performansı ortaya çıktı!

0

Akıllı telefonların gelişmesi ile beraber kamera performansları da üst düzey seviyelere kadar çıktı. Bunun sonucunda da akıllı telefonların kameraları testlere sokuluyor ve kamera performansları puanlandırılıyor. Son olarak ise 2019 yılının sonlarında tanıtılan OnePlus 7T Pro kamera performansı test sonuçları ortaya çıktı.

OnePlus 7T Pro kamera performansı neler sunuyor?

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında karşımıza karşımıza çıkan model, yeni haberler ile gündemde. Üst düzey akıllı telefonların kamera performansını test eden DxOMark testinin bu seferki konuğu OnePlus 7T Pro oldu ve 7T Pro modeli sınavını verdi.

OIS ve EIS desteğine sahip 3 kameraya sahip olan OnePlus 7T Pro, 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, 8 Megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 16 Megapiksel çözünürlüğünde telefoto arka kameralarına sahip. Bu kameralarla 119 derece geniş açılı fotoğraf ve 3x optik yakınlaştırma yapabilen akıllı telefon, 4K 60 fps video kayıt yapabiliyor.

Birçok farklı alanda yapılan testler sonrasında OnePlus 7T Pro DxOMark tarafından 114 puana layık görüldü. Fotoğraf tarafında 122 puan almayı başaran model, video tarafında ise 96 puan alabildi. Genel olarak bakıldığında beklenen performansı veren model, 116 puan alan Galaxy S10 5G, P30 Pro ve Reno 10x Zoom modellerinin altında yer aldı.

Cevap bırakın