OnePlus 5’e OxygenOS 9.0.0 geldi [Resmi]

0

Çin merkezli önde gelen akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, son dönem modelleri arasında yer alan OnePlus 5 ve OnePlus 5T için OxygenOS 9.0.0 güncellemesini yayınladı. İşte detaylar…

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus, kullanıcılarını yazılım güncellemeleri tarafında da memnun etmeyi biliyor. Bu kapsamda oldukça geniş bir kesim tarafından beğeniyle kullanılan OnePlus 5 ve OnePlus 5T için OxygenOS 9.0.0 yayınlandı. Yazılım açısından en yeni ve gelişmiş versiyona yükseltilen her iki modelde yeni özellikler dikkat çekti.

Söz konusu yükseltme ile cihazlar Android 9 Pie işletim sistemine geçiş yaparken kullanıcı arayüzü tarafındaki değişim de fark ediliyor. Navigation Gestures adı verilen yeni kullanım hareketleri ile daha zengin bir deneyim vaat eden OnePlus 5T, güncellemenin meyvesini en fazla yiyen cihaz durumunda.

2018.12 sürümüne yükseltilen güvenliğin yanı sıra Oyun Modu 3.0 da yine kullanıma sunuluyor. Bu modla oyun sırasında mesaj uyarısı alınabiliyor veya daha da geliştirilen rahatsız etmeyin modu sayesinde dış etkenler mümkün olduğunca sınırlandırılıyor. Daha fazla konsantrasyon için ideal geliştirme. Oyunda ara vermekten hoşlanmayan radikal kullanıcılar açısından elbette.

Peki güncellemenin gerektirdiği depolama alanı ne kadar? Evet bu sorunun da yanıtı net…

Son olarak güncellemelerin yaklaşık 1,7 GB’lik boş alana gereksinim duyacağını belirtelim.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın