Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetÖne çıkan robot süpürge modelleri

  Öne çıkan robot süpürge modelleri

  Temizliği pratik hale getiren robot süpürge ürünleri çok tercih ediliyor. Robot süpürgeler gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra sizin müdahalenize gerek kalmadan belirlediğiniz alanları belirlediğiniz periyotlarda temizliyor ve size zamanı daha iyi değerlendirme fırsatı veriyor. Çoğu robot süpürge akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulama üzerinden yönetilebiliyor, evden uzaktayken bile talimat verebilmenizi sağlıyor. Sadece süpürme değil, paspas yapma özelliğine sahip modellerin de yer aldığı pazarda, klasik elektrikli süpürgelerin papucu neredeyse dama atılıyor. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından dört farklı markanın robot süpürge ürünlerini seçtim ve alışverişinizde size kolaylık sağlamak istedim. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

  Xiaomi Mi Mop 2 Pro

  Xiaomi Mi Mop 2 Pro

  İnceleyeceğimiz ilk robot süpürge Xiaomi firmasının Mi Mop 2 Pro modeli. Yüksek frekanslı sonik dalga kullanarak dakikada 10.000 titreşimle paspaslama, evdeki birden fazla katı haritalayabilme, 5200 mAh’lık pil ve 3000 Pa’lık emiş gücüyle dikkat çeken Xiaomi Mi Mop 2 Pro, önceki modellere göre daha gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Yeni nesil LDS lazer navigasyon sistemiyle bütün evin haritalanmasını hızla ve doğru şekilde yapan Xiaomi Mi Mop 2 Pro, düşük ışıkta hatta gece karanlığında bile durmadan kendisine verilen görevleri titizlikle yerine getiriyor. Xiaomi Home/Mi Home uygulamasıyla ürünle ilgili daha fazla kontrole sahip oluyor ve evden uzaktayken bile temizlik görevlerine müdahale edebiliyorsunuz.

  Roborock S7

  Roborock S7

  Daha önceki Roborock S6 modelinin gelişmiş versiyonu olan Roborock S7, VibraRise teknolojisiyle zemin ayrımını başarılı şekilde gerçekleştirebiliyor ve her yüzeye göre gereken moda kendisi geçiyor. Örneğin parke gibi sert yüzeylerde ıslak paspaslama, halı gibi yumuşak yüzeylerdeyse vakumlama modunu kullanıyor. Bu geçiş için herhangi bir parçayı takıp çıkarmanız gerekmiyor. Yerleri dakikada 3000 kez fırçalama yeteneğin sahip olan Roborock S7, 2500 Pa emiş gücüne sahip motorla halıların derinliklerinde bulunan kir ve döküntüleri bile kolayca alabiliyor. Önceki modellerin aksine kamera yerine LiDAR sensörü kullanan, Amazon Alexa, Google Asistan ve Siri sanal asistanlarını destekleyen Roborock S7, Roborock ve Mi Home uygulamalarıyla yönetiliyor.

  robot süpürge

  Kärcher RCV5

  Yapay zekâ teknoloji desteği bulunan Kärcher firmasının RCV5 model robot süpürgesi, temizlik sırasında karşılaştığı nesneleri algılayarak ne yönde hareket etmesi gerektiğine kendisi karar veriyor. Örneğin halıları algılıyor,  ekstra kapsamlı temizlik sağlıyor, silme modundayken halılarla temastan kaçınıyor. LiDAR navigasyon ve gelişmiş kamera kullanan Kärcher RCV5, temizlik görevlerini yerine getirirken başarılı bir performans sunuyor. 5000 Pa emiş gücüne sahip olan bu akıllı robot süpürge, Kärcher Home Robots uygulaması üzerinden kullanıcısına daha gelişmiş kontroller ve uzaktan yönetim avantajı sağlıyor. Evinizin farklı mekânlarını haritalamak ve temizlik programları ayarlamak için bu mobil uygulama çok kullanışlı.

  Viomi SE

  Viomi SE

  LDS lazer navigasyon sistemiyle akıllı çoklu haritalama ve rota planlama yeteneğine sahip olan Viomi SE robot süpürge, süpürme ve paspaslama görevleri için ideal ürünlerden biri. Xiaomi Mi Home uygulamasıyla yönetilen bu akıllı robot süpürge, 5 kata kadar çok katlı haritalama ile farklı temizlik programları oluşturup hafızasında saklayabiliyor. 2200 Pa emiş gücüne sahip olan bu ürün, ölü sayılabilecek noktalara bile yaklaşarak gerektiğinde kuru gerektiğinde ıslak temizlik yapabiliyor. Samsung firmasının 3200mAh kapasiteli lityum-iyon pilinden güç alan Viomi SE robot süpürge, çevreyi doğru algılama, kolay engel geçişi, engel tırmanma yeteneği gibi faktörler de eklendiğinde başarılı bir ev arkadaşı olmaya aday gözüküyor.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim robot süpürge modelleri bu kadar. Tabii ki daha fazla seçenek raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm robot süpürge modelleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Güvenli haberleşme sistemi: SecureDrop

  Menzil genişletici ile ölü noktaları ortadan kaldırın

  Öne çıkan klavye ve fare setleri

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN