Olympus’un Görüntüleme bölümü JIP Japan Industrial Partners’a geçebilir

0

Japon teknoloji şirketi Olympus’un Görüntüleme bölümünün JIP Japan Industrial Partners yatırım fonuna potansiyel transferi ile ilgili görüşmelerin devam ettiği duyuruldu.

Olympus Corporation ve JIP Japan Industrial Partners, 2020 takvim yılı sonuna kadar Olympus’un Görüntüleme bölümünü (Olympus Imaging) JIP’ye potansiyel transferi hakkında görüşmelere başladı.
JIP, benzer stratejik araştırmalardaki başarısı ile tanınan güçlü bir yatırım fonu ve birçok markanın büyümesini en üst düzeye çıkarmasıyla biliniyor. JIP’nin görüntüleme işinin kâr yapısını geliştirirken, uzmanlığını da uygulaması ve Olympus’un pazardaki birikmiş yenilikçi teknolojilerinden ve sağlam marka konumundan faydalanması bekleniyor.

‘Potansiyel aktarım’ ile ilgili Olympus tarafından gerçekleştirilen resmi açıklama ise şöyle:
“Olympus, bu potansiyel aktarımı, Görüntüleme işini yeni müşterilere, hayranlara ve fotoğraf meraklılarına değer sağlamaya devam etmesini sağlamak için bir fırsat olarak görüyor. Müşterilerimize ürünlerimize olan bağlılıkları ve destekleri ve fotoğraf tutkusu için minnettarız. Devam eden görüşmeler sırasında Olympus Imaging’in bütün departmanları müşterilerimiz için yenilikçi girişimler üzerinde çalışmaya ve planlandığı gibi yeni ürünler sunmaya devam edecektir.”

Söz konusu gelişmenin marka açısından stratejik öneme sahip olduğu görülüyor. Zira gelirlerinin büyük kısmını sağlık sektöründen sağlayan köklü teknoloji şirketinin Görüntüleme bölümünü farklı bir firmaya devrederek daha hızlı büyüyebileceği kaydediliyor.

Olympus pazardan çekilmiyor…

Öte yandan son dönemde sıkça rastlanan Olympus’un pazardan çekildiği yönündeki spekülatif haberlerin gerçeği yansıtmadığı görülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın