Olympus OM-D E-M1X duyuruldu

0

Profesyonel fotoğrafçılar için merakla beklenen ‘aynasız’ Olympus OM-D E-M1X tanıtıldı. İşte detaylar…

Japon fotoğraf teknolojileri şirketi Olympus, 2019 yılı sonunda satışa sunulacağını duyurduğu yeni OM-D E-M1X modelini lanse etti. Micro Four Thirds sistemiyle (özetle aynasız fotoğraf makinesi) gelen modelde, Nikon ve Canon gibi şirketlerin profesyonel makinelerinden aşina olunan entegre-dikey tutuş öne çıkan ayrıntı durumunda. Bu sayede iki adet lityum-iyon pil, dolayısıyla 800’den fazla fotoğrafın çekilebileceği kadar uzun bir şarj dayanıklılığı söz konusu oluyor.

Bu arada piller, tripod üzerindeyken bile değiştirilebiliyor ve yüzde 0 oranından tam dolu pil düzeyine 2 saat içerisinde ulaşıyor.

Olympus, cihazın yeni tasarımını ‘ergonomik tasarım, uzun süre çekim yaparken yorgunluğu azaltıyor’ şeklinde yorumlarken teknik detaylar da dikkat çekiyor.

Dual TruePic VIII görüntü işlemcisine sahip olan OM-D E-M1X, 20.4 MP çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Aynı zamanda, beraberindeki bir mod sayesinde 80 MP ultra-yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde edilebiliyor.

Saniyede 60 kare hızında sürekli çekim, RAW desteği, 121 noktalı faz algılamalı otofokus sistemi diğer öne çıkanlar arasında.

Örnek fotoğraf.

Fiyatı da açıklandı…

Modelde; 1.033k 3 inç dokunmatik ekran, elektronik vizör, 120 fps’de 4K video gibi iddialı özellikler de bulunuyor. Öte yandan Olympus, yeni modelinde dünyanın en yüksek görüntü sabitleme sistemi performansını sunduğunu iddia ediyor.

Olympus OM-D E-M1X fiyatı ABD pazarı için 3000 dolar olarak belirlendi.

Cevap bırakın