Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımOLED ekranlı telefon yağmuru mu geliyor?

  OLED ekranlı telefon yağmuru mu geliyor?

  iPhone-6-concept-No-home-button

  OLED ekranlı akıllı telefon ve tabletin 2016 yılında Apple, Xiaomi, Huawei gibi şirketlerin modellerinde teknoloji özellikleri arasında yer alacağı iddia edildi. HIS adlı saygın bir pazar araştırma şirketinin üst düzey isminin çeşitli kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre Apple, 2016 yılındaki iPad ve iPhone modellerinin ekranları için OLED panel kullanabilir.

  Apple’ın akıllı telefon ve tabletlerinde OLED ekrana geçiş yapma planınınn olduğu, ancak çeşitli donanımsal konularda iş birliği içinde olduğu Samsung’un AMOLED ekranlarının tercih edilmek istenmediği ifade edildi. Varsayımlara Apple, Samsung panellerini kullanmak istemiyor. Akla gelen üretici ise bu noktada LG.

  LG Display, Apple’ın hali hazırdaki iPhone modellerinin de ekran panellerinin tedarikçisi. Apple ile sağlıklı bir ilişkisi bulunan Güney Koreli şirketin Apple için OLED panel tedariği sağlayabileceği iddia edildi. LG’nin Apple’ın OLED ekranlı ilk iPhone ve tabletlerinin panel sağlayıcısı olma olasılığı yüksek görünüyor. Üstelik LG’nin esnek ekran panellerini de kapsayan yoğun bir teknoloji geliştirme eğilimi de söz konusu.

  Apple-iPhone_6-Concept__43_Öte yandan Apple’ın 9.7 inçlik OLED ekran siparişlerinin geçtiğimz nisan ayında başladığı yönünde bir iddia da geçtiğimiz süreçte gündeme gelmişti. Akıllı telefon ve tablet markalarının OLED ekrana yöneliminin gelişmekte olduğu, bu alanda çeşitli iddiaların sıklıkla gündeme geldiği görülüyor. Apple’ın yanı sıra Çin menşeili Xiaomi ve Huawei’nin de OLED ekranlı model hazırlığında oldukları belirtiliyor. OLED ekranla, 2016 yılında teknoloji dünyasının gündeminde daha yoğun şekilde yer alacak gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Not: Görseller temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN