Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür‘Olduğun gibi görün’ diyen uygulama!

  ‘Olduğun gibi görün’ diyen uygulama!

  beme

  Sosyal medyadaki ışıltılı ve alabildiğine mutlu paylaşımlara tepki olarak doğan bir uygulama, son dönemde adından sıklıkla söz ettiriyor. Beme adlı uygulamanın baz aldığı nokta kişilerin oldukları yerde, oldukları gibi paylaşımlar yapabilmelerinden geçiyor. Paylaşımlarda filtreler, efektler ya da sosyal ağların en çok tercih edilen form faktörü olan beğen butonları da yok…

  ‘Be’ ve ‘me’ yani olmak ve ben kelimelerinden oluşan Beme, ele aldığı yaklaşımla kült olma yolunda ilerliyor. Kullanım odağı ise paylaşmak istenilen anın paylaşılması. Paylaşımda bulunmak için akıllı telefonunuzu kalbinize götürüyor ve açılan kamera ile 4 saniyeye kadar video yayını yapıyorsunuz. Kullanıcılar ise bu videoları izleyebiliyor. Öte yandan iOS tarafında yayınlanan platformun kullanıcısı olmak için davetiye gerekiyor. Bir tür özel alan şeklinde. Yapılan açıklamaya göre ‘en azından ilk etapta’ kamuya -sınırsız açık- bir yapı sunulmuyor. Android sürümünün yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor.

  beme 2

  Beme ekibinin lideri tanınmış bir videologger olan Caisey Neistat. YouTube’da 1 milyona yakın takipçisi bulunan Neistat, milyonlarca kez izlenmiş viral videolarından sonra şimdi de Beme adlı uygulaması ile ses getiriyor. Temelde ‘olduğunuz yerde ve olduğunuz gibi paylaşın’ diyen bu ilginç uygulamanın liderinin radikal platformunun ne denli başarılı olacağı sosyal medya ve teknoloji çevrelerince merakla bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN