Okumayı kolaylaştıran Honor PocketVision tanıtıldı

0

Honor, IFA 2019 2019’da Honor 20 Pro modeli için yeni bir renk seçeneğini duyurdu. Ayrıca Honor Band 5’in satışa sunulduğu pazarların genişletileceği de bu etkinlikte açıklandı. Honor’ın bir diğer yeniliği de yapay zeka destekli yeni uygulaması oldu. Honor görme engelliler için yapay zeka destekli yeni uygulaması PocketVision‘u tanıttı.

Honor PocketVision uygulaması tanıtıldı

Honor PocketVision isimli yapay zeka destekli uygulama, görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Ancak, uygulama yalnızca Honor 20 serisinde bulunan yüksek çözünürlüklü kamera ile çalışıyor. Bu uygulama, görme bozukluğu olan kişilerin belgeleri ve menüleri rahatça okumaya yardımcı oluyor.

Uygulamanın üç farklı modu var. Bunlar; Metinden Konuşmaya Modu, Yakınlaştırma Modu ve Negatif Görüntü Modu.

İlk mod, bir metni işaretlediğiniz o metnin yüksek sesle okunmasını sağlıyor. Fotoğrafları metne dönüştüren uygulama, HiAI platformunu ve Optik Karakter Tanıma‘yı (OCR) kullanarak İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Çince, İtalyanca ve Almanca dillerini tanıyor.

Yakınlaştırma Modu ise, ses düğmelerini kullanarak metne yakınlaşmayı sağlıyor. Bunun için de Honor 20 serisindeki 48 Megapiksel kamera ve 8 Megapiksel telefoto lens kullanılıyor.

Son olarak, Negatif Görüntü Modu, metnin kontrastını artırarak görüntüyü netleştirmek için çok çeşitli renk filtreler sunuyor.

PocketVision, Huawei’nin AppGallery uygulama marketinde yerini aldı. Tüm Honor markaları telefonlara kurulabilen uygulamanın en iyi Honor 20 serisinde tanıtıldığını tekrar hatırlatalım.

Cevap bırakın