Okullar başlamadan ne oynamalı?

0

Evet, tatilimizin artık son günlerine geliyoruz, ama önümüzde hala 2 hafta var, yani hala oyunların içerisine dalmak için vaktimiz mevcut, hele bir de bayram araya girecek, bizlerde sanal dünyalarda gerçek yolculuklara çıkabileceğiz. Peki yazı tatilde, memlekette, seyahatte geçirdiysek, veya oyun oynamaya vakit bulamadıysak neler kaçırdık? Hala vaktimiz varken neler oynamalıyız gelin birlikte inceleyelim.

The Elder Scrolls Online (Xbox One, PS4)
Yaz mevsiminin ilk ayında daha önce PC platformu için piyasaya sunulan The Elder Scrolls Online bizleri karşılıyor. Son yıllarda MMORPG piyasayasında ki yoğun durgunluğun yeniden hız kazandığı TESO, PC platformundaki başarısını konsollarada taşımayı başardı. Kontröllerin ve mekaniklerin konsollar için tamamen elden geçirildiği yapım, özellikle Elder Scrolls serisi hayranları için kaçırılmayacak bir deneyim yaşatabiliyor. Zaten konsol kısmında karnesi zayıf olan MMORPG oyunları, TESO ile birer puanı daha hanesine yazmayı başarıyor. Eğer sizde yaz tatilinde TESO’yu oynamadıysanız, vakit çok geç değil. Konsolun konforunda TESO oynanmak için sizleri bekliyor.

tamriel

Batman: Arkham Knight (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Hani oldukça düşük bir ihtimal ama, içimizde hala Batman: Arkham Knight’ı oynama vakti bulamamış kişiler olabilir. Hatta PC kullanıcılarının neredeyse tamamı bu yapımı oynamayadı, çünkü ilk günden itibaren Arkham Knight, oynanamayacak seviyede optimizasyon sorunlarını ev sahipliği yapıyordu. Hatta bu sorunlar öylesine büyük bir noktaya erişti ki, Warner Bros. oyunu satıştan geri çekti ve optimizasyon sorunları üzerinde hızla çalışmaya başladı. Ve iyi haber şu ki, oyunun PC yaması çıktı ve sorunların neredeyse tamamı çözüldü. Yani özellikle PC kullanıcıları için oyunu satın almanın ve oynamanın tam zamanı! Üstelik Arkham Knight’ta ilk defa Batmobile emrimize amade oluyor!

batman-header

Lego: Jurassic World (Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, Wii U, Wii, 3DS, Vita, PC)
Kabul edelim, şimdiye kadar çıkmış tüm Lego oyunları, sadece eğlencesi ile değil, ciddi yapımları eğlenceli bir şekilde bizlere sunmasıyla da yüzümüzü güldürmeyi başardı. Hatta hiçbir oyununa “kötü” damgası vuramadık. Tabiki Lego, bu yıl da boş durmadı ve yazın hit filmlerinden Jurassic World’ü de oyun cihazlarımıza getirdi. Eğer siz de oyunlara kafa yormaktan çok eğlenmek istiyorsanız, çok geç değil, Lego: Jurassic World sizleri bekliyor.

lego-jurassic-world-wallpaper

Rocket League (PC, PlayStation 4)
Tabiki kaçırdığımız oyunların arasına Rocket League yazmazsak çok ayıp olurdu. Hem PC’de hem PlayStation 4’te satış rekorları kıran Rocket League, bizleri küçük arabalarımızla halı sahalarda futbol şöleni içine sokmayı başardı. Bu küçük oyun o kadar eğlenceli ve zevkli ki, başına geçtiğinizde bir maç daha derken zamanın nasıl aktığını anlamayacaksınız.

ss_rocket-league_01-1432157811852_1280w

Mad Max (Xbox One, PlayStation 4, PC)
Bu yaz içerisinde beyaz perdeye Tom Hardy ile merhaba diyen Mad Max, Mel Gibson’ı aratmamıştı ve 2 saatten fazla süren filmde aksiyon bir an bile duraksamadan devam etmişti. Tabiki böylesine başarılı bir filmin oyunu çıkmasa olmazdı, nitekim olmadı da. Just Cause serisi ile gönlümüzü kazanan Avalanche Studios tarafından geliştirilen Mad Max, her ne kadar kritiklerden iyi puanlar almasa da, post apokaliptik ortam tutkunlarının kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım!

Mad-Max1.0

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Xbox One, Xbox 360, Play Station 4, PlayStation 3 ve PC)
Çok geç kalmadınız, yıllardır beklediniz, sabrettiniz. Ama sonunda muradımıza erdik. Yıllardır elimiz kucağımızda bizleri bekleten, Hideo Kojima efsanesinin son oyunu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, sonunda raflardaki yerini aldı ve bizleri Snake’e kavuşturdu. Hakkında çok fazla bişey yazıp çizmeye gerek yok, hatta MGS V’i hala oynamadıysanız, listenin üst kısımlarına da gerek yok! Derhal tüm işlerinizi iptal edin, ve The Phantom Pain’i sindire sindire oynamaya başlayın!

MGSV-header

Cevap bırakın