Okul İhtiyaçları için Teknolojik Alışveriş Listesi

0

Bu hafta okulların açılışına hazırlık yapanlara yardımcı olacak, okul ihtiyaçları için teknolojik alışveriş listesi önerileri hazırladım.

İster yüz yüze ister ise uzaktan olsun, çocuklarımızın eğitimi için daha fazla teknolojik cihaza ihtiyaç duyuyoruz. Eğitim ihtiyaçları listesine; defter, kalem, kitap gibi ürünlerin dışında, bilgisayar, telefon, tablet ve aksesuar gibi teknolojik ürünleri de ekliyoruz.

 

2021 2022 eğitim öğretim dönemi 6 Eylül’de başlıyor

Açıklanan takvime göre birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 21 Ocak 2022 Cuma gününe dek devam edecek.

  • Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma günü sona erecek.
  • İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.
  • Yarıyıl tatili ise, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma günü tamamlanacak.

 

Okul ihtiyaçları için teknolojik alışveriş listesi

Çocuğunuzun ödevlerini internette araştırıp yapabilmesi için dizüstü bilgisayar, uzaktan alacağı eğitimlerde kullanabileceği tablet ve ona bağlı kullanabileceği kulaklık, taşınabilir hoparlör, mouse gibi aksesuarlara da ihtiyacı olacak.

Okula başlamadan önce yapılan okul alışverişi, şüphesiz ki öğrenciler için çok heyecan oluşturuyor. Bundan kısa bir süre öncesine kadar yepyeni defterler, kalemler, silgiler gibi temel okul malzemeleri öğrenciler için yeterli oluyordu ancak teknolojinin hızla ilerlemesiyle beraber, her şeyde olduğu gibi okul alışverişinde de ihtiyaç listesi çok büyük ölçüde değişti.

 

MediaMarkt’a uğramanın tam zamanı

Çocuğunuzun hem okul çalışması ve uzaktan eğitim, eğlence veya bunların bir kombinasyonu için kullanması için çok fazla seçeneğiniz var. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamadan önce tüm öğrenciler için büyük motivasyon kaynağı olan kapsamlı bir okul alışveriş listesini oluşturmaya başladıysanız MediaMarkt’a uğramanın tam zamanı. İşte sizin için seçtiğim ürünler. 

 

Notebooklar

HP Por i5

Onuncu nesil Intel Core işlemcisi, çok çekirdek teknolojisi ile çocuğunuzun uzun yıllar kullanabileceği bu notebook, 1.78 kg. ağırlığı ile kolay taşınabilir bir laptop. Full HD ekranı ile NVIDIA GeForce MX110 ekran kartı bulunan laptop, 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip.

LENOVO 82LM006DTX Ideapad 5

IdeaPad 5 Intel; hızlı AMD Ryzen işlemcisi ile güçlü bir performans sağlıyor. Bağlantı ve eğlence kombinasyonu için ihtiyaç duyulan tüm özelliklere sahip laptop, 1.39 kg. ağırlığa sahip. Full HD ekranı ile Integrated AMD Radeon Graphic  ekran kartı bulunan laptop, 1920 x 1080 çözünürlüğü ve 6 saate kadar batarya ömrü ile ideal bir kullanım sunuyor. 

Tabletler

APPLE MYLC2TU/A iPad 8. Nesil Tablet

64 Bit Mimariye Sahip A12 Bionic Çip işlemci kullanılan tablet, tam bir bilgisayar dönüşümünü mümkün kılan Smart Keyboard ve Apple Pencil (1. nesil) ile uyumlu. Geniş kamerası ile aynı zamanda görüntülü görüşmeler için de ideal olan tablet, IPS teknolojisine sahip. LED arkadan aydınlatmalı, parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplaması ile dikkat çeken tablet tüm öğrenciler için ideal bir eğitim aracı olarak kullanılabilir. 

CASPER S30 2Ghz 10.1″ Android Tablet 

MediaTek MT8168 güçlü işlemcisiyle akıcı bir performans sunan Android tabanlı tablet, FHD kapasitif dokunmatik ekranı, 5 megapixel arka kamera çözünürlüğü  ve 9 saate kadar dayanan batarya ömrü ile tam bir fiyat performans ürünü. Casper S30’u çocuğunuzun ilk tableti olarak düşünebilir, ideal bir eğitim aracı olarak kullanabilirsiniz.

Seçiminiz ne olursa olsun, aldığınız tabletin bir eğitim aracı olacağını da unutmayın. Çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesini, bilişsel ve analitik becerilerini geliştirmesini sağlayacak, hayal gücünü harekete geçirerek, yaratıcılığa teşvik edecek uygulamalarla ilgili yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Yararlı Eğitim ve Aktivite Uygulamaları

 

Yeni eğitim – öğretim yılı kutlu olsun

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve fedakar öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyor, yeni eğitim öğretim yılında en başta sağlık ve bol başarılar diliyorum. 

Cevap bırakın