Okul döneminde kaçırdığınız oyunlar

0

Okullar kapandı, tabii ki biz oyuncular derslerden, sınavlardan başımızı kaldıramadığımız için birçok oyunu okul döneminde kaçırdık. İçlerinde bu oyunların çok başarılı olanları da vardı, kaliteli olanları da vardı, unutulup gidenleri de. Tabii ki böylesine yoğun bir okul dönemi sonunda hepimiz dinlenmeyi, ayaklarımızı uzatıp oyun dünyasının derinliklerine dalmayı ve keyifli vakit geçirmeyi hak ettik. Özellikle de LYS ve YGS’ye giren arkadaşlarımız, bu yaz oyun oynamayı en çok hak edenler. Bizler de bugün sizler için, okul döneminde kaçırdığımız, ancak geriye dönüp oynamanın zevk verebileceği beş oyundan oluşan bir makale hazırladık. Dilerseniz lafı hiç uzatmayalım ve kaçırdığımız muhtemel oyunları şöyle kısaca bir inceleyelim.

Sniper Elite 4
Rebellion tarafından geliştirilen ve uzun yıllardır oyun dünyasında olan keskin nişancı oyunu Sniper Elite, gerçekçi balistik fizikleri ve tam anlamı ile kemik kıran vuruş hissini birleştirmeyi başaran bir yapım. İlk 3 oyunu ile bizleri 2. Dünya Savaşının farklı zamanlarında Nazi avlatan Sniper Elite, 3. oyunu ile bu sefer Mussolini’nin memleketi İtalya’ya götürüyor. Müttefik devletlerin İtalya çıkarması öncesinde, ön hazırlık yapmak için gönderildiğimiz İtalya, önceki oyunlara kıyasla daha renkli bir atmosferi de bizlere sunuyor.

Halo Wars 2
Microsoft tarafından geliştirilen RTS oyunu Halo Wars, 2. oyunu ile geçtiğimiz aylarda oyuncuların karşısına çıkmış, RTS açlığı çeken strateji tutkunlarına keyifli anlar yaşatmıştı. Xbox’ın Play Anywhere kapsamında Xbox One ile eş zamanlı olarak PC platformunda da yerini alan yapım, kritiklerden ortalama puanlar almayı başarmıştı. Son zamanlarda yaşanan RTS kıtlığına ilaç gibi gelen Halo Wars 2, ileride gelecek güncellemeler ve DLC’ler ile içeriksel anlamda da daha başarılı bir hale geleceği kesin.

Horizon: Zero Dawn
Grafikleri ile adeta PlayStation 4’ün sınırlarını sonuna kadar zorlayan Horizon: Zero Dawn PlayStation 4 sahiplerine muhteşem bir deneyim yaşatmayı başarmıştı. İlgi çeken hikayesi, keyifli oynanışı, RPG elementleri, devasa haritası ve Aloy’u ile içinde bulunduğumuz neslin en başarılı yapımlarından biri olan Horizon: Zero Dawn eğer ki okul dönemi ve dersler dolayısı ile kaçırıldıysa, kesinlikle oynanması ve deneyim edilmesi gereken bir yapım, hatta bir sanat eseri. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Horizon: Zero Dawn, şuan bu listede bulunan kuşkusuz en başarılı yapım.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands
Ubisoft’un satış rakamları ile oldukça başarılı bir çıkış sergileyen Tom Clancy imzalı taktiksel TPS oyunu Ghost Recon Wildlands, bizleri uyuşturucu kartelinin adeta işgal ettiği kurgusal bir Bolivya’ya götürüyor, ve kartel ile karşı karşıya getiriyordu. Devasa açık dünyası, başarılı vuruş hissi ve taktiksel oynanışı ile oyuncular tarafından hayli sevilen Ghost Recon Wildlands eğer sınav ve okul döneminize denk geldiyse kesinlikle deneyimlemeniz gereken bir yapım.

Sniper: Ghost Warrior 3
Taktiksel oynanışı ve açık dünyası ile CI Games’in ilk AAA kalitesindeki oyunu olan Sniper: Ghost Warrior 3, kritik ve oyunculardan eleştiriler almış olsa da, başarılı oyun mekanikleri ile ortalama bir oyun olmayı başarmıştı. Kardeşlik ve vatanseverliğin ön planda olduğu Sniper: Ghost Warrior 3’te Jonathan North adlı bir Amerikan nişancısını oynuyoruz. Kanlı bir iç savaşa sahne olan kuzey Gürcistan’a iniş yapan North, bulunduğu bölgenin doğasını keşfetmeli ve verilen görevleri yerine getirmelidir. Aynı zamanda kardeşi ile ilgili çeşitli olayların ortasında da kalan North’u açık uçlu dünyada zor anlar beklemektedir. Eğer Sniper: Ghost Warrior 3’ü oynamadıysanız, kesinlikle bir göz atmanızda fayda var.

Cevap bırakın