Okul döneminde kaçırdığımız oyunlar

0

Bazı oyunlar ne zaman olursa olsun oynanır. Yani bahsettiğim şey daha çok oyun süresiyle ilgili. Oynarsınız, biter. Okulda ne durumda olursanız olun, vakit ayırabilir onunla zaman geçirebilirsiniz. Çoklu oyunculu oyunların bir kısmı, çizgisel aksiyon oyunları bu tanıma rahatça girebilir. Değerli vaktinizin çok küçük bir kısmını isteyen bu oyunlara gömülmek çok mantıklıdır. Böylece sınav zamanları kafanızı bir ölçüde rahatlatabilirsiniz. Ama bir de zaman hırsızı oyunlar vardır ki onlardan uzak durmaya özen gösterirsiniz. Hatta bazen adını bile unutursunuz. İşte bu yüzden size önerebileceğim 5 harika oyun zaman sıkıntısı olmayan güzel yaz aylarını daha da keyifli hale getirecek.

  1. Fallout 4

Bethesda oyunları dipsiz bir kuyu gibidir. O yüzden sınavların, tonla projenin, ödevin olduğu dönemlerde özenle uzak durmayı seçersiniz. Çünkü firmanın kendine has açık dünya yapısı zaman katilinin önde gidenidir. 2 saat oynayıp çıkmak için oturduğunuz oyunun başından tam da önemli bir sınavın arifesinde gün aydınlanırken kalkarsınız.

xqha2xt668fy9yltvwm8

Aksyion Rol Yapma Oyunu olan Fallout 4 sizlere uçsuz bucaksız, keşfedilmeyi bekleyen devasa bir oyun dünyası sunuyor. Keşfetmenin cezp edici etkisi bir an olsun sizi yalnız bırakmıyor. Her zaman yeni silahlarla haşır neşir olabilir, tehlikeli bölgelere girebilir ve kendi ana mekanınızın günden güne büyük değişimini seyre dalabilirsiniz.

  1. Assassin’s Creed: Syndicate

Assassin’s Creed oyun dünyasının en popüler yapımlarından, serilerinden biri. Uzun yıllar boyu her yıl tam da oyuncuların sınav zamanında çıkıyor ve birçok oyuncu ilk anda kendisini es geçmek zorunda kalıyor. Nedeni çok basit? AC serisinin diğer oyunları gibi Assassin’s Creed: Syndicate de devasa bir oyun alanıyla sizi cezp ediyor. Viktoryan dönemi Londa’sında geçen oyunda şehri keşfetmek bile haftalarınızı alabilir.

assassins-creed-syndicate-inceleme-big

İkiz suikastçılar Jakob ve Evie’nin macerasını konu alan oyun Suikastçı Birliği ve Tapınakçılar arasındaki sürtüşmeyi konu alıyor. Genç suikastçıların hedefi düşman kontrolünde zor günler yaşayan Lonrda’yı kurtarmaktır. Özellikle yeni karakterleri ve İngiliz tarihinden ünlü simalarla desteklenen oyun açık dünyasının yanında sizi etkileyecek bir de senaryoya sahip.

  1. Dark Souls III

Fazla söze gerek yok aslında. Zorluğuyla ünlü bir oyunu okul stresiyle birleştirmek kötü sonuçlar doğurabilirdi. Artık zorluğu dillere destan olduğu için Dark Souls III’ün bu yönüne fazla eğilmek gerekmiyor. Aynı listedeki diğer oyunlar gibi, Dark Souls III’te oyunculara hayli uzun süreli bir macera sunuyor. Dalıp gitmek, saatlerce ilerlemek işten bile değil. Tüm bunların üzerinde yine oyuncu tarafından keşfedilen bir hikaye eklenince zamanın nasıl geçtiği asla belli olmuyor.

2980097-dark-souls-iii-6

Dark Souls serisinin son oyunu bizlere düşmüş bir şehir olan Lotrich’e yolluyor ve unutulmaz bir macerayla üçlemeyi sonlandırıyor. Rol yapma odaklı bir sistemle karakterinizi nasıl isterseniz o şekilde güçlendiriyorsunuz Kolay, kolay yıkılmayan bir savaşçı veya büyüleriyle uzaktan saldırmayı seçen bir büyücü sizin tercihinize kalmış.

  1. Far Cry: Primal

Far Cry serisi genel oyuncu kitlesi tarafından her zaman beğenilmiştir. Sizi bir adaya bırakır, elinize bir silah verir ve orada yanınızdan ayrılır. Artık tek başınıza dolaşmak ve dostlarınızı kendi başınıza bulmak zorundasınızdır. Dostlarınız adada hüküm süren büyük güze karşı kapışmak için Far Cry’ın devasa açık dünyasında hayli vakit geçirmeniz gerekiyor.

ncsa-far-cry-primal-news-fankit2_232416

İşte Far Cry Primal bu güzel temayı insanlığın ilk çağlarına Taş Devri’ne taşıyor. İnsanların piramidin en tepesinde olmadığı, besin zincirinde sadece bir halka olduğu yıllarda Orta Avrupa’yı keşfetmeye çağırıyor. Oyunun mistik temasından ötürü bir hayvan efendisini oynadığımız oyunda, doğanın en tehlikeli vahşi etçillerini saflarımıza katabiliyor ve onlarla birlikte çarpışabiliyoruz.

  1. XCOM 2

XCOM: Enemy Unknow piyasaya çıktığında oyun evreni RTS stratejiye ne kadar yatkın olduğunu kanıtlamıştı. İlk oyunda verilen savaşın kaybedilmesinin ardından XCOM 2 için vakit yaklaşır. Uzaylılar dünyalılara ait olan bölgede yavaştan söz sahibi olmaya başlarken XCOM kurumu bir kez daha harekete geçer.

lws_001

İlk oyundaki her şeyin daha iyi versiyonunu barındıran XCOM 2 derin oynanış ve senaryosuyla oyuncuyu alıp götüren cinsten bir oyun. Özellikle tekrar oynanabilirliğin çok yüksek olması onu rakipleri karşısında öne çıkarıyor.

Cevap bırakın