Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiÖğretmenler Günü İçin Teknolojik Ürünler

  Öğretmenler Günü İçin Teknolojik Ürünler

  Eğitim ve öğretim hayatında öğretmenlerin performansını artırmak için teknolojiyi onun emrine sunmak gerekli. Ders içinde teknolojinin seviyesinin yüksek olması farklı öğrenme becerilerine sahip öğrencilere daha kolay hitap etmeyi sağlar. Bu sayede yükü hafifleyen öğretmenler dersi daha rahat işlerken öğrenciler de öğrenmenin zevki ile derse daha çok bağlanırlar. Biz de farklı ürünlerle öğretmenlerin kullanabileceği ürünleri sizler için değerlendirdik.

  Elektronik devreler artık çok kolay

  Elektronik Deney Seti
  Özellikle 90’larda büyüyenler için Tees markasının elektronik setinin ayrı bir yeri vardır. Direnç, transistör gibi parçaları, havya ve lehim kullanmadan kolaylıkla Lego gibi takıp çıkarabilirsiniz. Bu sayede ister setin içinde gelen şema yardımı ile alarm, telsiz, radyo gibi devreleri isterseniz de kendi projelerinizi geliştirebilirsiniz. Kolay kullanımı ve verdiği haz ile öğrencilerde ufuk açacak bu set, öğretmene ve derse bakışı da değiştirecektir.

  Dosyalarınız her yerde sizinle

  Sony USB Bellek
  Piyasada çok sayıda USB bellek bulmak mümkün. Ancak Sony’nin bu modeli hem 64 GB kapasitesi hem de yeni nesil Type C bağlantı desteği ile göz dolduruyor. Derslere hazırlanırken her her türlü dosyayı el altında bulundurmak ve gerektiğinde bunları uyumlu telefonla atmak bazen öğretmen için zaman kazandırabilir. Ürüne yakından bakmak için bu adresi kullanabilirsiniz.

  Hem yazıcı, hem tarayıcı hem de fotokopi cihazı

  HP 3785 ALL-IN-ONE YAZICI

  Küçük ve akıllı cihazları çok seviyoruz. HP de 3785 modeli ile segmentinin en küçük ve hafif modellerinden birine imza atıyor.

  Ürün küçük boyutlarına rağmen adeta Trasformers gibi açılarak tarayıcı ve yazıcı özelliğini de barındırıyor. Renkli ve siyah beyaz çıktı kalitesini fiyatına göre oldukça beğendiğimiz ürün aynı zamanda kablosuz bağlantı özelliğine de sahip. HP’nin yazılımını kurduktan sonra telefon veya tabletten çıktı almanız birkaç saniyenizi alacaktır. Okullarda bazen yazıcının yoğun olması nedeniyle her öğretmenin evinde bu tarz çoklu çözüm sunan bir ürün bulunmalı. Ürünü 249 lira fiyat etiketiyle bu adresten bulabilirsiniz.

  Derslerde ses kalitesinden ödün vermeyin

  JBL CLIP2RED Clip2 Taşınabilir Kablosuz Hoparlör

  Sunum ve proje gibi her konuda öğrencileri bilgisayarın sınırlı ses gücüne mahkum etmeyin. Özellikle yabancı dil derslerinde ses kalitesinin çok önemli olduğunu unutmayın. Kablolu ve kablosuz olarak kullanabileceğiniz JBL’in bu ürünü boyundan beklenmedik derecede ses sunuyor. Bunu yaparken de kaliteden ödün vermiyor. Öğrencilere karşı dayanıklı olması umuduyla seçtiğimiz ürün su geçirmez yapısı ve 8 saat müzik çalabilme özelliği ile öne çıkıyor. Daha detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Hem tablet, hem bilgisayar… Hem de bir tuval

  LENOVO YOGA BOOK ATOM-X5 Z8550

  10.1 inç boyunda ekrana sahip bu ürün hem tablet hem de bilgisayar olarak kullanılabiliyor. 64 GB SSD harddisk ve Windows 10 Pro işletim sistemi ile gelen ürün son derece hızlı açılıyor. 13 saat batarya ömrü sunan Yoga Book, Full HD IPS ekranı ile göz dolduruyor. Halo klavye ile gelen Yoga Book’u aynı zamanda kalemle de kullanma şansınız var. Özellikle güzel sanat ve tasarım gibi derslerde işe yarayacak 2048 farklı basınç seviyesini algılayabilen ve ürün ile birlikte verilen Real Pen’i (kalemi) seçtiğinizde klavyenin tuşları kaybolarak kalemi daha rahat ve etkin kullanmanıza olanak veriyor. Son olarak micro HDMI çıkışı bulunan Yoga Book’u uyumlu bir projektöre kolaylıkla bağlayabilirsiniz. 3499 lira satış fiyatı bulunan ürünü daha detaylı incelemek için sizi bu adrese davet ediyoruz.

  Etkileşimli projeksiyon, akıllı tahta kavramını bir adım öne taşıyoruz

  Touchjet Pond Projector

  Son olarak da yenilikçi bir projektör ile yazımızı noktalayalım. Touchjet Pond’un en büyük özelliği her türlü zemini etkileşimli hale getirmek.

  Android işletim sistemi ile gelen bu akıllı ürün dersleri inanılmaz renkli hale getirecek potansiyele sahip. Ürünle gelen özel kalemi algılayan sistem çok pratik bir şekilde çalışıyor. Yaklaşık 500 dolara satılan ürün akıllı tahta ihtiyacını da gidermiş oluyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN