Öğretmenler Günü için Hediye Önerileri

0

Öğretmenler Günü için Hediye Önerileri.

Öğretmenler her şeyin en güzeline ve en iyisine layık. Tüm meslektaşlarımın bu özel gününü kutluyorum. Yazımda öğretmenlere alınabilecek en özel hediyeleri bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Pek çok ülkede “UNESCO tavsiyesiyle” 5 Ekim Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Türkiye’de ise 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutlarız. Bunun sebebi ise çok özel ve anlamlıdır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Bu yıl bu özel gün Pazar gününe denk geliyor. Öğretmenler elbette hediye beklentisinde olmaz ama, iyi düşülmüş bir hediye tüm yıl hatırlanır. Mesleki deneyimlerimden yola çıkarak derlediğim öğretmenlere alınabilecek en özel hediyeleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Tüm yıl hatırlanacak hediyeleri seçerken cinsiyetsiz olmalarına dikkat ettim.

Öğretmenler Günü için Hediye Önerileri

Bir öğretmeni mutlu etmek için içten bir sarılma, coşkulu bir şiir veya şarkı yeter ? Bu mutluluğu katlayacak, tüm yıl hatırlanacak hediyeleri seçerken cinsiyetsiz olmalarına dikkat ettim.

 

Gürültü Önleyici Kulaklık

Öğretmenlerin nöbet tuttukları teneffüs saatlerinde maruz kaldığı yüksek ses inanılmaz yorgunluk verir, baş ağrılarına sebep olur. Soğuk ve yağışlı havalarda kapalı alanda teneffüse çıkan öğrencilerin enerjileri ise katlandıkça katlanır. Oluşan yüksek sesi abarttığımı sanmayın, çok defa geçici sağırlık yaşadığım günleri hala endişeyle hatırlarım. Bu sebeple ilk önerimi gürültü önleyici kulaklık olarak belirledim. Her öğretmen zorunlu olarak nöbet tutar ve yüksek sese maruz kalır. ANKER SoundCore Liberty Air Kablosuz Kulak İçi Kulaklık gürültü önleyici özelliği, uzun bekleme süresi ile her öğretmenin bayılacağı çok özel bir hediye.

Öğretmenler Günü için Hediye Önerileri.

Akıllı Saat

Tüm meslek hayatı boyunca zamanla yarışan öğretmenler için saat olmazsa olmaz bir aksesuar. Tüm gününü hatırlatmalar üzerinden planlayabileceği, kalori ve hareketsizlik takibi ile birlikte uyku monitörü olarakta kullanabileceği akıllı bir saat yine unutulmaz bir hediye olacaktır. Piyasada çok fazla akıllı saat var. Hangisini seçeceğinizi bilemiyorsanız yaklaşık bir ay kadar önce kullanmaya başladığım XIAOMI MI Band 3 Akıllı Saat’i ısrarla öneririm. Fiyat performans açısından beklentilerinde ötesine geçen bu akıllı saat hem hafif hem işlevsel hem de çok şık.

 

Kişisel Blender

Öğretmenler için zaman yönetimi kadar enerjilerini tedarikli kullanmakta önemlidir. Her öğretmen güne tıpkı öğrencileri gibi coşkuyla başlar. Ders saatleri ilerledikçe bu enerji düşer. Bu defa öğretmenlerin düşen enerjilerini yükseltecek bir hediye önerim var. Kişisel blender bana göre hemen tüm mutfakların vazgeçilmezi olması gereken mutfak gereci. Kısa sürede birbirinden sağlıklı içecekler hazırlanmasını mümkün kılan kişisel blenderların taşınabilir hazneleri de hayat kurtarıyor. Öğretmenler, kişisel blender ile pratik bir şekilde sağlıklı içecekler hazırlayarak, hazırladıkları bu içecekleri uzun saatler boyunca sağlıkla ve ilk andaki tazeliğiyle tüketebilirler. Mutluluk garantili bir hediye önerisi olarak ARZUM AR1032 Shake’N Take Kişisel Blenderı öneririm.

 

Yıllar içerisinde mesleki yeterliliklerin içerisine teknoloji de dahil edildi ve teknolojinin dokunduğu her alan daha dinamik bir yapıya dönüştü. Teknoloji, güncel bilgi peşinde koşan ve akademik kazanımlarına yenilerini ekleyen öğretmenlerin en yakın dostu oldu. Öğretmenler için Eğitim Uygulamaları tüm yılı daha verimli ve organize geçirmek konusunda büyük katkı sağlıyor. Birbirinden değerli eğitim uygulamarına yer verdiğim yazımı da okumanızı öneririm.

Öğretmenler için Eğitim Uygulamaları

 

 

Öğrenme hevesi ve enerji ile dolu öğrencilerine fener olacak, onları bilgileri ile aydınlatacak tüm öğretmenlerin bu özel günlerini kutluyorum ?.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın