Öğrencilere uzaktan eğitim desteği

0

65 ilden 477 öğrenci uzaktan ders aldı…

Türkiye İş Bankası ve Okul Destek Derneği, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocukların gelişimine uzaktan eğitimle katkı sunmak amacıyla Ocak 2023’te İş Bankası çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak başlattıkları iş birliğini, depremden etkilenen çocukları da kapsayacak şekilde genişleterek sürdürüyor.

Dijitalleşme ve teknolojinin hızlı gelişimiyle birlikte yüz yüze eğitimin yanı sıra öğrencilere farklı konularda uzman öğretmenlerden ders alma fırsatı sunan ve öğrenme olanaklarını genişleten uzaktan eğitimin önemi her geçen gün artıyor. İş Bankası, ortaokul çağında devlet okullarında eğitimini sürdüren öğrencilere uzaktan eğitim desteği veren Okul Destek Derneği ile iş birliği yaparak Ocak-Mayıs 2023 döneminde Banka çalışanlarının çocuklarının matematik derslerinden faydalanmasını sağladı. Bu dönemde 65 ilden 477 öğrenci uzaktan ders aldı.

Yeni eğitim-öğretim döneminde iş birliğinin kapsamını genişletmek üzere İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve Okul Destek Derneği (ODD) Kurucusu Orkun Oğuz’un katılımıyla bir imza töreni gerçekleştirildi.

İş birliği çerçevesinde 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 1.000’i deprem bölgesinde yaşayan çocuklar, 750’si banka çalışanlarının çocukları olmak üzere 1.750 öğrencinin projeden yararlanarak, uzaktan eğitim desteği alması hedefleniyor.

Cevap bırakın