Öğrenciler için tercih edilebilecek monitör önerileri

0

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. Okul alışverişleri içinde teknolojik ürünler de önemli bir yer tutuyor. Her ne kadar yüz yüze eğitim yapılsa da, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve diğer bilişim ürünleri öğrencilerin ihtiyaç listesinde önemli bir yer tutuyor. Birçok veli, çocuklarının göz sağlığını düşünerek onların tablet veya dizüstü bilgisayarların daha küçük ekranları yerine monitörlerle çalışmasını isteyebilir. Bu rehber niteliğindeki yazıda öğrenciler için tercih edilebilecek çeşitli monitör önerileri sıralıyoruz.

LG 24ML600M-B

23.8 inç IPS paneliyle öğrenciler için oldukça uygun bir panel büyüklüğüne sahip olan bu monitör 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlük desteğine sahip. Şık bir ayağı ve fazla kalın olmayan bir profili var. Bu sayede masalarda da fazla yer kaplamayacaktır. VESA standardını da destekliyor. 1000:1 kontrast oranı sunan bu monitör 75 Hz yenileme hızı, 5 ms tepki süresi gibi görüntü özelliklerine sahip. İnce ekran çerçevesi de şıklığını artıran unsurlardan bir tanesi oluyor. IPS panel de geniş görüş açılarıyla ortak çalışma ve izleme gibi işler için de uygun görünüyor. İki adet HDMI portu da bulunuyor.

LG 24ML600M-B’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

Samsung LS24R350

24 inç ile aynı panel büyüklüğüne sahip bir başka seçenek de Samsung’dan. Üstelik yukarıdaki modelle aynı fiyattan sunuluyor. İnce ekran çerçevesi ve şık görünümlü ayağıyla öğrencilerin çalışma masalarına fazla yer kaplamadan şık biçimde duracak bir ürün olan LS24R350, IPS ekranıyla geniş görüş açıları sunuyor. 1920 x 1080 Full HD çözünürlüklü ekranı yeterli parlaklığı sunuyor. 75 Hz yenileme hızı ve 5 ms tepki süresi ders çalışırken, bir şeyler izlerken veya dersten arta kalan zamanlarda oyun oynarken iyi bir görsel deneyim elde etmeyi sağlayacaktır. Bu arada oyun severlerin hoşuna gidecek bir özelliği daha var; FreeSync desteğine sahip olması. Birer adet HDMI ve VGA portu bulunuyor.

SAMSUNG LS24R350’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

ASUS VZ249HEG1R

ASUS-VZ249HEG1R24 inç ekranlı bir başka monitör seçeneği de Asus’tan. Asus VZ249HEG1R modeli de Samsung’un yukarıdaki monitörü gibi FreeSync desteğine sahip ve oyuncu monitörü olarak nitelendiriliyor. Yine ince bir ekran çerçevesi ve dairesel ayağıyla masalarda şık biçimde duracaktır. Monitörün duruş açısını düşey yönde değiştirme imkanı da mevcut. 16:9 görüntü oranlı monitör 1000:1 statik kontrast oranı, 100.000.000:1 dinamik kontrast oranı,1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip. IPS panel geniş bir görüş açısı sunuyor. 1 ms tepki süresi, 75 Hz yenileme hızı gibi özelliklerle dersten arta kalan zamanlarda oyun oynamayı düşünenler için iyi bir görsel deneyim de sunacaktır. Birer adet HDMI ve VGA portu mevcut.

ASUS VZ249HEG1R’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

VIEWSONIC 24 VX2476-SMH

ViewSonic VX2476-SMHViewSonic de monitörler söz konusu olduğunda bilinen markalardan bir tanesi. 24 inç ekrana sahip olan VX2476-SMH de yüksek fiyat-performans oranlı bir seçenek olarak dikkat çekiyor. 250 nit parlaklık, 1920 x 1080 piksel Full HD IPS panele sahip olan bu monitör 80000000:1 dinamik kontrast ile göz alıcı bir görsel deneyim vadediyor. 4 ms tepki süresi ve 75 Hz yenileme oranıyla oyun severlere de iyi bir oyun keyfi yaşatacaktır. İnce ekran çerçevesine sahip olan monitörün üçgen şeklinde, kenarları saran çerçeveyle uyumlu bir ayağı bulunuyor. Dahili hoparlörleri ile temel sesleri alabilmeniz için hoparlör desteği sunuyor. ViewSonic Eco-Mod özelliği ile de ekranın parlaklığı azaltılarak daha az güç tüketimi sağlanıyor. Böylelikle daha az enerji tüketerek monitörün ömrünü de uzatabilirsiniz. Arkada iki adet HDMI 1.4 portu, VGA portu ile ses jakı mevcut.

VIEWSONIC 24 VX2476-SMH’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

CASPER M.E24FHD-G

CASPER-M.E24FHD-GTN teknolojili 24.5 inç ekranıyla yukarıdaki modellere göre biraz daha geniş bir ekran alanı sunan Casper M.E24FH-G modeli, 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüklü yeterli keskinlikte ve netlikte yazılar, görüntüler sunuyor. 350 nit parlaklık değeri sunan bu monitör 5000000:1 kontrast oranıyla canlı ve parlak renkler sunuyor. 1 ms tepki süresi ve 165 Hz yenileme hızına sahip olmasıyla birlikte boş zamanlarında oyun oynayarak vakit geçirmek isteyenlerin de ilgisini çekecektir. İnce ekran çerçevesi ve bir oyun monitörünün havasını veren ayağı mevcut. VESA standardını da destekliyor. HDMI, DisplayPort ve ses jakı mevcut.

CASPER M.E24FHD-G’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

MediaMarkt’ın geniş mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de farklı fiyatlarda ve özelliklere sahip birçok model mevcut. Daha fazlası için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın