Öğrenciler için tablet mi yoksa bilgisayar mı daha avantajlı?

0

Yaz mevsimi sona erdi ve okullar açıldı. Okulların açılmasıyla birlikte pek çok veli ve öğrenci aynı soru altında birleşti. Öğrenciler için tablet mi yoksa bilgisayar mı daha avantajlı? İşte bu sorunun yanıtı.

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin telaşı başladı. Bu yıl milyonlarca genç yeni okullarına kavuştular. Kimisi ailesinden çok uzakta okumak için başka bir şehre giderken, kimileri ise okumak için başka ülkelere yelken açtı. Bahse konu bu yolculukta öğrencilerin en büyük yardımcısı ise her zaman olduğu gibi yine teknoloji olacak.

Malum artık bilgi ve bilişim çağında yaşıyoruz. Pek çok öğrenci derslerinde yardımcı olması için kendisine yol arkadaşı olarak bir tablet ya da bilgisayarı seçiyor. Peki ama hangisini seçmek daha mantıklı? Tablet mi yoksa bilgisayar mı? Elbette bu konuda söylem mevcut. Fakat gerçekleri göz önüne aldığımızda, durumun tamamen öğrencinin kendisiyle alakalı olduğunu görebiliriz.

Bilindiği üzere hem tablet, hem de bilgisayar tarafında geniş bir seçenek yelpazesine sahibiz. Dolayısıyla doğru tercih yapabilmek için, hem okuduğumuz bölümün, hem de kendi sosyal yaşantımızın gereksinimlerini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Örneğin çizim programlarının ağırlıkta olduğu bir bölümde okuyorsanız, güçlü bir oyun bilgisayarı sizin vazgeçilmeziniz olabilir. Fakat bol bol not alabileceğiniz Tarih ve benzeri bir bölüm okuyorsanız, o zaman kalem desteği sunan bir tablet sizin için kusursuz seçim olacaktır.

tablet bilgisayar

Öğrenciler için tablet mi yoksa bilgisayar mı daha avantajlı?

Hali hazırda bilgisayarlar tarafında öğrencilere sunulan bir destek mevcut. Bilindiği üzere kısa süre önce üniversite öğrencilerine Türkiye’de üretilen ve montajlanan bilgisayarlarda geçerli olacak bir kampanya düzenleneceği sözü verilmişti. Nitekim bu kampanyanın detayları da belli oldu. Dolayısıyla, tercihiniz bilgisayardan yana olacaksa, bu kampanyaya dahil olan modeller arasından seçim yapmanız bütçenizi de bir nebze rahatlatabilir.

tablet

Dip not olarak şunu da belirtelim. Teknoloji çok hızlı bir şekilde geliştiği için bugün onbinlerce TL ödeyerek satın alacağınız bir bilgisayar ya da tablet 2 yıl sonra emsallerine göre çok düşük kalabilir. O yüzden doğru bir tercih yapmalı ve kısa vadede işinizi görecek bir cihaz almalısınız. Aksi takdirde, çağa ayak uydurmakta zorluk çekebilirsiniz.

Cevap bırakın