Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar

1

Okullar açılıyor, öğrenciler için tatlı bir telaş başladı.

Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kala, daha planlı ve programlı çalışmaya katkı sağlayacak “öğrenciler için faydalı uygulamalar” yazımda.

Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar

Yaz tatili ne çabuk bitti öyle değil mi? Zaman bir su gibi akıp geçti ve 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlıyor. Okul sürecinde uygulanan erken yatma, erken kalkma, çalışma ve beslenme saatleri gibi rutinler geri dönüyor.

Kitap okumak kişisel gelişiminin temel taşıdır. Planlı – programlı olma becerilerin geliştirilmesi ise okulda ve hayatta başarı için anahtardır. Her ne kadar bazı öğrenciler doğası gereği diğerlerinden daha organize olsalar da, bazıları “bir araya getirme” konusunda kendilerine yardımcı olacak rutin ve sistemlere ihtiyaç duyar.

Bu açıdan basit mobil uygulamalar “yapılacaklar” listesini tutma alışkanlığını kazanmak konusunda temel bir yardımcıdır. Tamamlanmış öğeleri çizelgede görmek başarı hissini tetikler ve daha düzenli çalışmak konusunda motive eder.

Hem öğrencilere hem de ailelere yol gösterici olabilecek bazı uygulamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar

myHomework Student Planner

Tatil sonrası okul rutinine dönmek bazı öğrenciler için kolay değildir. Planlı ve programlı olma zorunluluğu adaptasyon sürecini geciktirebilir. MyHomework Öğrenci Planlayıcısı standart sınıf planlama özelliği sayesinde öğrencilerin bireysel çalışma programı hazırlamasına ve velilerin bunu izlemesine yardımcı oluyor. Her dönem için ayrı oluşturabileceğiniz çizelgeler üzerinden basit bir akış planlayabilir ve yapılması gereken çalışmaları bir düzen içerisine oturtabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için ücretsiz kullanabileceğiniz bu uygulama özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin kullanımı için uygun.

Remember The Milk

Süt, meşgul öğrenciler için akıllı yapılacaklar uygulaması. Küçük öğrencilerin kullanımına uygun, çocuk dostu bu uygulama, iOS cihazlar için geliştirilmiş ve ödevleri – yapılacakları takip etmek basit hale getirilmiş. Ücretsiz indirebileceğiniz uygulama üzerinden bir göreve eklemek, planlamaya isim vermek çok kolay.

 

ClassManager

Çizelge üzerinden bir planı oturttuysanız renkli hatırlatma notları kullanabileceğiniz bu uygulama ile çalışmalarınıza eğlence de katabilirsiniz. ClassManager, yapılacak çalışmaları yapışkan bir nota yazmanız, ve neyin ne zaman gerçekleştiğini takip etmenizi kolaylaştırır. Günlük, haftalık çalışmalar, uzun doluklu ödevler ve daha fazlasını ClassManager üzerinden organize edebilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencileri için gelişmiş derlik planı da bulunan uygulama ücretsiz ve iOS cihazların kullanımı için tasarlanmış.

 

Student Agenda 

Daha basit bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız Student Agenda ile çalışmalarınızı organize edebilirsiniz. Android cihazlar için geliştirilen uygulama, tüm öğrencilerin kullanabileceği basitlik ve sadelikte tasarlanmış. Uygulama üzerinden görevleri düzenlemek, teslim tarihlerini hatırlatma notu olarak düşmek ve tamamlanan çalışmaları işaretlemek çok kolay.

 

Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar

Yukarıda listelediğim “Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar“, her öğrencinin günlük rutinini planlamaya ve eğitim programını daha iyi organize etmeye yardımcı olacaktır.

 

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamadan önce tüm öğrenciler için büyük motivasyon kaynağı olan kapsamlı bir okul alışveriş listesini siz de oluşturmaya başladıysanız MediaMarkt’a uğramanın tam zamanı.

MediaMarkt; tabletten bilgisayara, cep telefonlarından yazıcı ve monitörlere, en kullanışlı kulaklıklardan USB belleklere kadar tüm öğrencilerin ödevlerinde yardımcı olmak için “2018 Okul Alışverişi Kampanyası” ile sınırsız seçenek sunuyor.

 

Lütfen unutmayın, çocuklarınızın teknolojik açıdan da korunmaya, kontrol edilmeye ihtiyaçları var. “Teknoloji Kullanımı Konusunda Çocuğumu Nasıl Kontrol Edebilirim?” başlıklı yazımda, teknoloji kullanımı konusunda çocuğunuzu kontrol etmenize yardımcı olacak önerilere yer vermiştim.

 

Teknoloji Kullanımı Konusunda Çocuğumu Nasıl Kontrol Edebilirim?

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

1 yorum
  1. […] öğrencilere hem de ailelere yol gösterici olabilecek ”Öğrenciler için Faydalı Uygulamalar” başlıklı yazımı da okumanızı […]

Cevap bırakın