Ofis için kış alışverişi yapma zamanı

0

Bu yıl kış kendini daha tam göstermedi. Havalar bu yıl mevsim normallerine göre biraz daha sıcak geçiyor. Yine de kışın ne zaman geleceği, kar yağışının ne zaman başlayacağı belli olmuyor. Soğuk kış aylarında kapalı kaldığınız ofislerde işinize yarayacak faydalı ürünleri ve teknolojik cihazları sizler için araştırdık.

Su ısıtıcısı, kahve ya da çay makinesi

Havanın buz gibi olduğu, lapa lapa kar yağan günlerde çay, kahve ya da sıcak bir şeyler içmenin keyfi de bir başka oluyor. Hele bir de orta şekerli bir Türk kahvesinin tadına hiç mi hiç doyum olmuyor md_arcelikaçıkçası. Bu yüzden ofisinize kış için alışveriş yapmayı düşünüyorsanız en ön sıralara bu keyif cihazlarını koymanız şart. Arçelik’in K3190 P modeli Türk kahvesi yapmayı bilmiyorum bahanelerine son veriyor. Oldukça kullanışlı olan makine bizim ofisimizin de vazgeçilmezi. Türk kahvesi yapmayı bilmiyorum diyen stajyerlerimiz bile artık kahve ustası oldu. 1 litrelik su haznesini doldurduktan sonra yapmanız gereken tek şey kahveyi koyup pişirmenin tamamlandığını gösteren uyarı sesini beklemek. Aynı anda 2 ya da 4 kişi için kahve hazırlayabiliyor. Uyarı sesinden sonra bol köpüklü kahvenizi yudumlarken rahat rahat çalışabilirsiniz, müthiş bir konsantrasyon sağlıyor demedi demeyin. Diğer alternatifler için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer Türk kahvesi zevkime uymuyor, ben filtre kahve ya da espresso insanıyım diyorsanız o zaman Delonghi’nin BCO 264 model kahve makinesi sizin için daha uygun. Zahmetsiz bir şekilde fitre kahve, espresso ya da cappuccino hazırlayabilmenizi sağlayan kombi bir kahve makinesi. Kahve deyince birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatifler için buraya tıklayabilirsiniz.

Yok ben kahve sevmem, çay içerim diyorsanız sizin için de güzel seçenekler var. Philips’in HD7301 modeli çay makinesi ile usta çaycılara taş çıkartırcasına çay yapabilirsiniz. Diğer alternatifler için buraya tıklayabilirsiniz. Ben demlikten başka yerde yapılmış çayı içmem diyorsanız elektrikli demlik alternatifleri, semaverler ya da çok fazla kişiye aynı anda çay verebilmenizi sağlayan birçok alternatif mevcut. Seçim sizin damak tadınıza kalmış.

Yeteri kadar ısınmıyorsanız…

Kış aylarının en büyük sorunlarından birisi havalar çok soğuduğunda yeteri kadar ısınmaması. Hele çalıştığınız bina eski bir bina ise ve yalıtım yapılmadıysa ofis neredeyse hiç ısınmayabiliyor. Var olan ısıtma sistemine ek olarak bir infrared ya da radyatör ısıtıcı satın alabilirsiniz. Böylece ofis sıcaklığını normal derecelere getirebilir ve üşümekten kurtulabilirsiniz. Elbette bu ısıtıcılar sadece ısınmayan ofisler için kullanışlı değil. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi herhangi bir doğalgaz kesintisinde de sizin için bir hayat kurtarıcı olabilir. Alternatifler için buraya tıklayabilirsiniz.

Yaz aylarının vazgeçilmezi klimaları da çok soğuk günlerde ısınma amaçlı kullanmak mümkün. Inverter teknolojisi ile birlikte artık klimalar enerjiyi çok ama çok daha verimli kullanabiliyor. Eğer ofisinizde klima yoksa buradan klima seçeneklerine bakabilirsiniz. Klima almak için yazı beklemeyin, yazın bildiğiniz gibi fiyatlar da artıyor. Hem şimdiden kullanmaya başlayabilirsiniz.

md_infrared

Işığınız bol olsun…

Birçoğumuzun kış aylarındaki en büyük şikâyeti havanın erkenden kararması. Hatta çoğu zaman hava kapalı olduğunda daha iyi bir motivasyon için ışıkları açmamız gerekiyor. Bu yüzden geleneksel aydınlatma yöntemlerine göre çok daha fazla avantaj sağlayan led ampulleri tercih etmekte büyük fayda bulunuyor. Artık LED ampuller eskisi kadar çok pahalı da değil ve aydınlatma kalitesi çok iyi. LED ampullerin ayrıca ömürleri de alternatiflere göre oldukça uzun. Bu yüzden ofis için kış alışverişi yapmayı planlıyorsanız LED ampulleri unutmayın. LED ampul seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

md_led

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın