Office 2021 Önizleme sürümü çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı

0

Microsoft Office 2021 önizleme sürümü, bulut önceliği olmayan kullanıcılara da tekrar ofis yazılımı sunacak, peki bu sürümün özellikleri ve fiyatı nedir, bize neler sunacak?

Şubat sonunda duyurulan ve nisan sonunda Windows ve macOS işletim sistemi kullanan sistemler için geliştirici önizleme sürümü çıkan yeni Microsoft Office, 365 adını taşımıyor, tıpkı eski sürümlerdeki gibi yıl adıyla, yani 2021 ile anılıyor.

Yeni sürüm, en az 5 yıl destek garantisi ile geliyor ve Office 365’te olduğu gibi aylık ödeme yerine tek bir ödeme ile ofis yazılımlarını kullanmak isteyenler için uygun gözüküyor. Ancak bu, tamamen çevrimdışı bir ofis kullanacağınız anlamına gelmemeli, zira İş için Microsoft 365 paketindeki bazı özellikler de Office 2021 içerisinde yer alıyor.

Office 2021 önizleme indir

Windows ve macOS için Office 2021 önizleme sürümü denemek isteyenler buradan indirebilirler.

Office 2021 içerisinde yer alacak programlar

Office LTSC Professional Plus 2021 içerisinde aşağıdaki programları bulabileceksiniz:

 • Access
 • Excel
 • OneNote
 • Outlook
 • PowerPoint
 • Publisher
 • Skype for Business
 • Teams
 • Word
Office 2021 Önizleme sürümü çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı
Office 2021 Önizleme sürümü çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı

Office 2021 sürümleri

Office 2021’in şu anda indirilebilen üç farklı sürümü mevcut:

 • Office LTSC Professional Plus 2021 deneme sürümü
 • Projetc Professional 2021 deneme sürümü
 • Visio Professional 2021 deneme sürümü

Office 2021 ne zaman çıkacak?

Microsoft, yeni ofis paketini bu yılın sonunda piyasaya çıkarmayı hedefliyor. İçerisinde önceden alıştığımız gibi Word, Excel, Outlook, Powerpoint yazılımlarının yer alacağı paket, ayrıca Word, Excel, PowerPoint ve kalan araçlar için test edilen gelişmiş karanlık sürüm özelliğini de taşıyacak.

Office 2021 özellikleri

Microsoft henüz tüm Office 2021 özellikleri hakkında bilgi vermedi, ancak şirketin ofis yazılımlarının Office 365 önceki ve Office 2021 ile en çok benzeşen sürümü olan Office 2019 ile kıyaslandığında, yeni bir arayüz dikkat çekiyor. Bu da Office 365 ile gelen arayüz ile son derece benzer.

Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi yeni bir karanlık mod da Office 2021 ile karşımıza çıkacak. Uzun süreler çalışanlar ve düşük aydınlatmalı ortamlarda, karanlıkta ya da gece çalışmayı sevenler için hem göz sağlığını koruyucu hem de daha az yorucu bir sürüm olacak.

Office 2021 LTSC’de yer alacak yeni özellikler arasında Excel’in yeni nesil özelliklerinden olan ve hesaplama tablolarında işleri kolaylaştıran ve dinamik hale getiren Dynamic Arrays ve XLOOKUP özellikleri de yer alacak.

Başlangıçta özellikler gelişmiş olsa da, zamanla Office 365’in yapılacak geliştirmelerle Office 2021’i geride bırakma ihtimalini de hatırlatalım.

Office LTSC’ye geri dönersek, tüm şirketlerin Microsoft 365’e düzenli para ödemek istemediğini biliyoruz. Bazı ufak şirketler, makul bir ücretle Office 365 alıyor, ancak ek bulut depolamasına ya da çoklu cihaz kurulum desteğine ihtiyaç duymuyorlar. Office 2021 de bu anlamda mantıklı bir seçenek oluşturacak.

Office 2021 sürümlerinin fiyatı

Şirketin Office Professional, Professional Plus, Standard ve uygulamaların ayrı ayrı satış fiyatlarını yüzde 10 artırması beklenirken, Office Ev ve Öğrenci paketi ile Office Ev ve İş paketlerinin fiyatını aynı seviyede tutması bekleniyor.

Cevap bırakın