Oculus Rift S ile tanışın

0

ABD-San Francisco’da düzenlenen Game Developer Conference (GDC) 2019 kapsamında tanıtılan sanal gerçeklik başlığı, önceki nesile göre artırılan çözünürlüğüyle çarpıcı…

Sanal gerçekliğin ilk yüksek seslerinden bazılarının bir nevi kökeni de sayılan Oculus, yeni nesil aygıtı Rift S’i kısa süre önce duyurdu. PC için geliştirilen Oculus Rift S özellikleri ile dikkat çekmesinin yanı sıra Lenovo iş birliği ile geliştirilen tasarımıyla da kamuoyunun beğenisini kazanmayı bildi.

ABD-San Francisco’da düzenlenen Game Developer Conference (GDC) 2019 kapsamında tanıtılan sanal gerçeklik başlığı, önceki nesile göre artırılan çözünürlüğüyle öne çıkıyor. 1280 x 1440 piksellik çözünürlük değeri ile gelen LCD ekranlarının sahip oldukları yüksek piksel yoğunluğu sayesinde daha keskin görüntüler ve zengin bir deneyim vaat edeceği kaydediliyor. Gelişmiş görselleme algoritmaları eşliğinde 5 farklı sensörle gelen Oculus Rift S, bu özelliği sayesinde daha iyi bir görüş sağlıyor.

Fonksiyonelliği geliştirilmiş tasarım…

Tasarım tarafında Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo’yla gerçekleştirilen iş birliği de ürünün vurgulanan detayları arasında. Tasarım argümanlarının oluşturulmasında özellikle Lenovo Legion oyuncu bilgisayarı kullanan geniş kesimlerden alınan geri bildirimlerden yararlanıldığı, dengeli, daha hafif, daha konforlu bir yapının sağlandığı da diğer aktarılanlar arasında. Tek bir kabloyla kullanılabilirlik de yine dikkate değer ürün geliştirmelerinden.

Yeniden ele alınan kumandası, oyunlar sırasında bir şeyler tutmak, işaret etmek gibi fonksiyonlara izin veriyor.

Entegre ses girişi ve kulaklık girişi bulunan modele ek olarak oyuncu kulaklıkları takabilmek de mümkün.

Cevap bırakın