Oculus Rift büyümeye devam ediyor

0

mike-abrash-3-930x729

Sanal gerçeklik alanı, şimdinin ve geleceğin en parlak iş kollarından biri olacağa benziyor. Bu alanda sayısız teknoloji şirketi ve girişiminin faaliyet içinde olduğu da aşikar. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Store üzerinden yayınlanan artırılmış gerçeklik uygulama sayısının 100’e ulaşması da konunun bir diğer yönü. En nihayetinde ise geleceğe ilişkin gerek artırılmış gerçeklik, gerekse sanal gerçeklik tarafında dikkat çekici gelişmeler söz konusu. İşte bunlardan biri de konunun önemli donanım üretici markalarından Oculus Rift kaynaklı olarak şekilleniyor.

Kamuoyuna yansıyan yeni bilgilere göre Oculus Rift’in yapımcısı, halihazırda 100’den fazla açık iş pozisyonuna sahip. Çok sayıda alanda yeni ve yetenekli kişileri bünyesine katmaya çalışıyor.

ABD merkezli şirketin önemli isimlerinden Michael Abrash, yapılması gereken çok iş olduğundan söz ettikten kısa süre önce ortaya çıkan son bilgiler önemli. Peki hangi alanda açıklar var? Özellikle mühendislik, tasarım, operasyon gibi konulardaki pozisyonlarla ilgili arayışta olununulduğu görülüyor. Özellikle yazılım mühendisi ve donanım mühendisi (optic, elektrik ve mekanik) gibi pozisyonlarda büyük bir ihtiyaç olduğu dikkat çekici.

Sanal gerçeklik henüz çok yeni, bu alanda öğrenim gören, ilgili bireylerin gelecekte büyük fırsatlarla karşılaşması kuvvetle muhtemel. Modern insanın kariyer planlarında önemli bir yere sahip olacağı görüşü ise otoritelerin ortak kanısı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın