Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürOculus Rift yüksek fiyatlı olacak

  Oculus Rift yüksek fiyatlı olacak

  occulus-rift

  Sanal gerçeklik alanında bilinirliği en yüksek markalardan biri de hiç kuşkusuz bir Facebook şirketi olan Occulus Rift. Sanal gerçeklik (VR) aygıtı, kulaklığı ve eldiveni şeklinde gelecek son kullanıcı sürümü için 2016 yılının belirlendiği Occulus Rift’in fiyatı ise en çok merak edilen konular arasında. 2015 yılı başlarında 1500 dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddiaları basına yansıyan sanal gerçeklik ekipmanlarının olası fiyatına dair yeni gelişmeleri yaşandı.

  1500 dolar fiyat etiketine sahip olacağı yönünde çok sayıda başka rapor ortaya çıkan Occulus Rift için yayınlanan yeni bir rapor ise aygıtın fiyatının beklenenden bir hayli düşük, yalnızca 350 dolar olacağına işaret etti. Bu bilgi hem sanal gerçeklik aygıtları ile ilgilenleri heyecanlandırdı hem de otoritelerin tartışmalarını da beraberinde getirdi. Son nokta ise Occulus kurucusu Palmer Luckey’den geldi.

  Sürpriz bir şekilde 350 dolarlık fiyat etiketi konusuna açıklık getiren Luckey, son röportajında kendisine yöneltilen, ‘soruya biliyor musun, sana karşı dürüst olacağım’ diyerek başladı ve yeni sürüme teknolojik açıdan çok şey ekledik ve fiyatı da 350 dolardan daha fazla olacak…’ dedi. Luckey ayrıca ‘insanların fiyatı ne olursa olsun mutlu olacaklarını söyleyebilirim’ ifadesini kullandı.

  occulus-rift Bu samimi açıklama, 2016 baharında satışa sunulması beklenen teknoloji ürününün 350 dolar civarında bir fiyatla gelme olasılığını sonlandırdı. Diğer taraftan fiyatının daha önce ortaya atılan 1500 dolar civarında olacağına dair bir emare olarak da yorumlandı. ‘Fiyatı ne olursa olsun insanlar mutlu olacak’ açıklaması ise tedirginliği arttırdı. Haberin devamında Occulus Rift (ilk sürümlerinden) ile ilgili yayınlanmış heyecan verici bir videoyu görebilirsiniz. İyi seyirler…

  [vsw id=”sbAoz-qy49Q” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Occulus Rift satın almayı düşünen kimseler şimdiden tasarruf yapmaya ve para biriktirmeye başlamalı gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN