Oculus CEO’su Brendan Iribe görevinden ayrıldı

0

oculus-ceo

Sanal gerçeklik alanındaki tanınmış teknoloji üreticilerinden Oculus’un CEO’su Brendan Iribe görevinden ayrılacağını duyurdu. Bir blog yazısıyla gelişmeyi kamuoyuyla paylaşan Iribe, Oculus’tan bağınıtamamen koparmayacağını, şirketin PC VR bölümünün yöneticiliğini üstleneceğini belirtti.

Yayınladığı yazıda şirketinin büyümesiyle birlikte heyecan verici yeni bir ürünün geliştirilme sürecine en başından katılmayı özlediğini ifade eden Iribe, gelecek yeni CEO hakkında da bilgiler verdi. Mobil VR bölümünün başındaki isim Jon Thomason ve Facebook CTO’su Mark Schroepfer ile birlikte çalışılacağını açıklayan eski Oculus CEO’su, böylelikle sonraki CEO’lar hakkında da ilk ipucunu vermiş oldu.

Öte yandan sanal gerçeklik teknolojileri dünyasının öne çıkan isimlerinden, aynı zamanda Oculus’un kurucusu olan Palmer Luckey’in CEO olarak adından söz edilmemesi dikkat çekti. Luckey, oldukça agresif açıklamalarıyla tanınıyor, örneğin geçtiğimiz dönemde sanal gerçeklik alanında Apple’ın atması gereken çok adım olduğunu, bu nedenle bu şirketle çalışmanın gündemlerinde olmadığını da aralarında bulunduran ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Ayrıca Hillary Clinton karşıtı bir gruba yaptığı bağışla da tepki çekmişti.

Oculus Rift

En nihayetinde ise gelecekte adının daha fazla öne çıkması beklenen teknoloji şirketlerinden Oculus, önemli bir yönetim kadrosu değişikliği ile karşı karşıya.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın