NVIDIA TITAN RTX duyuruldu! İşte öne çıkan özellikleri…

0

Merakla beklenen masaüstü bilgisayar işlemcisi NVIDIA TITAN RTX nihayet tanıtıldı. İşte ses getiren donanıma dair öne çıkanlar…

NVIDIA, yapay zekâ araştırmaları, veri bilimi ve yaratıcı uygulamalarda inanılmaz bir performans için tasarladığı dünyanın en güçlü masaüstü GPU’su iddiasını taşıyan NVIDIA TITAN RTX’i duyurdu.

NVIDIA Turing mimarisiyle güçlendirilmiş TITAN, dünyada güce en ihtiyaç duyan kullanıcılara, 130 Teraflop’luk Derin Öğrenme ve 11 GigaRays’lik ışın izleme performansı sunabiliyor.

Turing’in grafik gölgelendiriciler, ışın izleme ve derin öğrenmeyle GPU’yu yeniden icat etmek için NVIDIA’nın son on yıldaki yılın en büyük ilerlemesi olduğunu belirten NVIDIA CEO’su Jensen Huang, “T-Rex’in duyurulmasıyla Turing en zorlu PC kullanıcıları olan geliştiriciler, bilim adamları ve içerik yaratıcıları gibi milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.” dedi.

En yüksek performanslı PC GPU’su

2006 yılında CUDA GPU’nun icat edilmesinden bu yana NVIDIA’nın en büyük sıçrayışı ve 10.000’den fazla mühendisin yıllarca süren çalışmasının ürünü olduğu kaydedilen Turing, ışın izlemeyi hızlandırmak amacıyla yeni RT çekirdekleri içermesinin yanı sıra ve yapay zekâ eğitimi ve işlemleri için yeni çok hassas Tensor çekirdekleri sunuyor. Bu iki motor, daha güçlü hesaplama ve gelişmiş rasterleştirme teknikleriyle birlikte, milyonlarca geliştiricinin, tasarımcının ve sanatçıların çalışmalarını çeşitli endüstrilere dönüştürecek yetenekler sağlıyor.

Çeşitli hesaplamalar gerektiren uygulamalar için tasarlanan TITAN RTX, yapay zekâ, gerçek zamanlı ışın izlemeli grafikler, yeni nesil sanal gerçeklik ve yüksek performanslı bilgisayarların rakipsiz bir birleşimini sunuyor.

Cevap bırakın