Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelNVIDIA’dan Windows 7 ve 8 kullanıcılarına sürpriz karar!

  NVIDIA’dan Windows 7 ve 8 kullanıcılarına sürpriz karar!

  Microsoft, Windows 7 ve 8/8.1 için resmi desteğini yıllar önce sonlandırdı. Ancak NVIDIA, henüz yeni işletim sistemine geçmemiş kullanıcılar için sürücü güncellemeleri sağlamaya devam ediyor. Yayınlanan son NVIDIA Version 475.06 grafik sürücüsü birtakım düzeltmeler getiriyor.

  Microsoft artık Windows 7 ve 8.1 için sürücü sertifikası sağlamıyor. Bu da 475.06 versiyonun, WHQL olmadığı anlamına geliyor. Ancak şirket, son paketle birlikte ekran kartını hedef alan önemli güvenlik açıklarını kapattığını dile getirdi.

  nvidia-kisisel-yapay-zeka-asistani-chatrtx

  Şirket, belirli GeForce ekran kartlarının Windows 7 ve 8.1 için Eylül 2024’e kadar güvenlik güncellemeleri alacağını açıklamıştı. Microsoft’a kıyasla oldukça uzun bir güncelleme süresi sunan donanım devi, resmi desteğin yavaş yavaş sonuna geliyor.

  475.06 sürücüsünde ele alınan güvenlik açıklarına ilişkin ayrıntılar henüz açıklanmadı. Ancak dünya çapında Windows 7 ve 8.1’in yüzde 3’ten daha fazla kullanım oranına sahip olduğunu düşünürsek, bu güncelleme binlerce kullanıcıyı ilgilendiriyor.

  Daha yeni Nvidia GPU özellikleri ve optimizasyonlarının Windows 10 ve 11’e özel tutulduğunu belirtelim. Yine de düzenli aralıklar ile sürücü güncellemesi sağlaması, GeForce kullanıcılarının güvenlik açıklarından etkilenmemesini sağlıyor.

  NVIDIA ayrıca kısa süreliğine GeForce kullanıcılarına PC Game Pass dağıtıyor. Kampanya sayesinde ek ücret ödemeden yüzlerce oyunu test edebileceksiniz

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN