Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelNVIDIA, sevilen oyunların grafiklerini coşturacak!

  NVIDIA, sevilen oyunların grafiklerini coşturacak!

  NVIDIA, performans odaklı grafik işleme teknolojisi DLSS için kapsamlı bir duyuru gerçekleştirdi. Buna göre merakla beklenen birkaç oyuna daha DLSS desteğinin geldiği açıklandı. Bu yapımlar arasında Homeworld 3’ün olması dikkat çekti.

  DLSS teknolojisi, yapay zekaya dayanarak oyunlardaki kare hızını ve çözünürlüğü artırmayı hedefliyor. GeForce RTX ekran kartlarına özel olarak tasarlanan bu teknoloji, hem performans hem de grafik kalitesi artışı vadediyor.

  DLSS bu hafta içerisinde üç oyuna daha ekleniyor. İlk olarak gerçek zamanlı strateji yapımı Homeworld 3 DLSS 2 desteği kazanıyor. Blackbird Interactive tarafından geliştirilen yapım, oyuncuların uzay savaşlarında kapışmasına olanak tanıyacak. Oyunun 13 Mayıs’ta sunulacağını belirtelim.

  Diğer iki oyun ise Bellwright ve Incursion: Red River olacak. Bilmeyenler için Bellwright; oyuncuların yerleşim yerleri inşa ettiği bir RPG oyunu. Henüz erken erişimde olmasına rağmen performans artışı sağlamak için DLSS 2 desteği sunacak.

  Incursion Red River ise savaş sonrası Vietnam dünyasını ele alan FPS nişancı oyuncu olarak öne çıkıyor. Oyuncular isterlerse tek başına isterlerse arkadaşlarıyla birlikte taktiksel görevler gerçekleştirebilecek.

  NVIDIA, DLSS ve diğer RTX teknolojilerini destekleyen 500’den fazla oyun olduğunu söyledi. Özellikle DLSS, oyunlarda grafik kalitesi artışı sağlarken oyuncuların daha yüksek kare hızı almasını sağlıyor.

  Siz DLSS destekleyen yeni oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN