NVIDIA DLSS, 3DMark Port Royal’da performans artışı sağlıyor

0

Futuremark, NVIDIA’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisi için dünyanın ilk ışın izleme testi olan 3DMark Port Royal’da yeni bir özellik testi yayınladı.

DLSS, 3DMark Port Royal’da oluşturulan nesneler üzerinde keskin ve pürüzsüz kenarlar korurken rendering işlemini hızlandırmak için derin öğrenme teknolojisini uyguluyor. 3DMark Port Royal’da Ray Tracing açık olarak mükemmel ışık efektlerine sahip grafikler elde edecek oyuncular, DLSS sayesinde ise akıcı oyun ve yüksek kare hızlarına sahip olacaklar.

NVIDIA DLSS ile 3DMark Port Royal skorları yükseliyor

3DMark Port Royal, gerçek zamanlı ışın izlemeye sahip yansımalar ve gölgeler içeren yeni bir kıyaslama aracıdır. DXR ışın izleme performansının çeşitli NVIDIA Turing tabanlı GeForce RTX GPU’larda nasıl ölçeklendiğini göstermek için kullanılabilen 3DMark Port Royal’in yeni DLSS özelliği testi, gerçek zamanlı ışın izleme sırasında önemli performans kazanımları olduğunu gösteriyor. 3DMark Port Royal’da DLSS açmak,%50’ye varan performans artışı sağlıyor.

DLSS

İşlenen sahnenin çok boyutlu özelliklerini çıkarmak için derin bir sinir ağını kullanan DLSS, nesne kenarlarına ve diğer yüksek kontrastlı bölgelere görüntü geliştirme ve yumuşatma özelliğini akıllıca uyguluyor. Bu işlem, TAA veya diğer çözümlerde karşılaşılan tüm sahnenin bulanıklaşması problemini önleyerek, yumuşatılmış düz kenarlar elde edilmesini sağlıyor. DLSS, performansı artırırken görüntü netliğini, keskinliğini ve geçici kararlılığı korumaya yardımcı oluyor.

 

Cevap bırakın