Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürNVIDIA AI Computing by HPE duyuruldu

  NVIDIA AI Computing by HPE duyuruldu

  Yeni, alanında bir ilk olan özellikleriyle anahtar teslim özel bulut yapay zeka çözümü, yapay zeka ile zamanı değere dönüştürmek için tam kapsamlı yaşam döngüsü hizmetlerini ve sürdürülebilir hızlandırılmış hesaplamayı içeriyor.

  Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) ve NVIDIA, işletmelerin üretken yapay zekayı benimsemelerini hızlandırmaya yönelik ortak geliştirdikleri yapay zeka çözümlerinden ve ortak pazara gidiş entegrasyonlarından oluşan bir portföy olan NVIDIA AI Computing by HPE’yi duyurdu.

  Portföyün temel çözümleriarasında bugüne kadarki en derin entegrasyonu sağlayan NVIDIA’nın AI bilgi işlemi, ağ ve yazılımı, HPE’nin AI depolama, bilgi işlem ve HPE GreenLake bulutu, her büyüklükteki işletmeye üretken yapay zeka (GenAI) uygulamalarını geliştirmek ve yaygınlaştırmak için hızlı ve esnek yeni bir yol sunan HPE Private Cloud AI yer alıyor. Bu çözüm, her büyüklükteki işletmenin, üretken yapay zeka uygulamalarını sürdürülebilir bir şekilde geliştirmek ve dağıtmak için enerji açısından verimli, hızlı ve esnek bir yol kazanmasına olanak tanır. BT operasyonlarının iş yükünü azaltmasına ve BT verimliliğini artırmasına yardımcı olan yeni OpsRamp AI yardımcı pilotu tarafından desteklenen HPE Private Cloud AI, tam yaşam döngüsü yönetimi ile bir self servis bulut deneyimi içerir ve çok çeşitli AI iş yüklerini desteklemek için dört farklı boyutta önden tasarlanmış paket büyüklükleri ile gelir.

  Deloitte, HCLTech, Infosys, TCS, Wipro gibi farklı sektörlerden firmalar, HPE’nin NVIDIA Yapay Zeka Bilgi İşlem çözümleri ve hizmetlerini kendi müşterilerine sunabilecek.

  HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri’nin ve NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang’ın da katıldığı HPE Discover açılış konuşmasında duyurulan NVIDIA AI Computing by HPE, iki şirket arasında onlarca yıldır süregelen iş birliğinin genişlemesi anlamına geliyor ve her iki şirketin zaman ve kaynak taahhüdünü yansıtıyor.

  HPE Başkanı ve CEO’su Neri, “Üretken yapay zeka kurumsal dönüşüm için muazzam bir potansiyele sahip. Ancak yapay zeka teknolojisinin karmaşıklığı, büyük ölçekli kurumsal benimsemeyi engelleyen ve bir şirketin en değerli varlığı olan tescilli verilerini tehlikeye atabilecek çok fazla risk ve engel içeriyor” dedi. “HPE ve NVIDIA, işletmelerin kaynaklarını üretkenliği artırabilecekleri, yeni gelir akışlarının kilidini açabilecekleri yeni yapay zeka kullanım senaryoları geliştirmeye odaklamalarını sağlayan, yapay zekaya yönelik anahtar teslim özel bulutu birlikte geliştirdi.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN