Nokia’nın ilk akıllı saati Steel HR tanıtıldı

0

Tanıttığı mobil cihazları ile son dönemde adından sıklıkla söz ettiren Nokia, çeşitli kategorilere yönelik şirket satın alımlarıyla, ürün yelpazesini genişletme yolunda adımlar da atmıştı. Bu kapsamda kısa süre önce sağlık odaklı giyilebilir teknoloji ürünleri ile bilinen Winhings’i bünyesine katan şirket, ilk akıllı saatini duyurdu.

Winhings Steel HR adıyla daha öncedeki yıllarda satışa sunulan akıllı saat, Nokia logosu, yeni yüzü ve genel olarak arkasındaki yeni marka beraberinde, Nokia Steel HR model ismi ile duyuruldu. Birçok yönden güncellenen Steel HR için bazı ülkelerde ön siparişler alınmaya başlandı.

Adım ve nabız ölçen sensörlerle gelen yeni model, dijital ekranı sayesinde mobil cihaz entegrasyonu sağlıyor. Hem Android hem de iOS cihazlarla birlikte kullanımı mümkün olan Nokia’nın ilk akıllı saati, bu noktada iOS 8 ve Android 5.0 işletim sistemi versiyonlarından daha önceki sürümlerle uyumluluk göstermiyor.

Yeni ürünün uyarı ve alarm özellikleri ile kişisel asitan fonksiyonu bulunuyor. Ek olarak uyku takibi özelliği de mevcut.

Genel itibarıyla şık tasarımı ve minimalist buton konumlandırmasıyla dikkat çeken Nokia Steel HR’ın özelleştirilebilir kordon alternatifleri de bulunuyor.

Nokia Steel HR’ın yanı sıra bir diğer -önceki nesil Withings ürünü- olan GO da yine Nokia adı aldında satışa sunuldu. Böylelikle teknoloji şirketi iki giyilebilir teknoloji ürününü aynı anda piyasaya sunmuş oldu.

Cevap bırakın