Nokia’dan Android 9 Pie hamlesi

0

Nokia telefonlarının tamamının Android Pie güncellemesi alacağı duyuruldu. İşte detaylar…

Google’ın geçtiğimiz haftalarda Pixel cihazları için yayınladığı en yeni işletim sistemi veriyonu Android 9 Pie’a dair şu sıralar en çok soruların başında hangi akıllı telefonlar için ne zaman yayınlanacağı geliyor. İlk açıklamalar genelde amiral gemisi olarak sınıflandırılan kategorideki cihazların hızlı bir biçimde en yeni ‘Pie’ yazılım güncellemesine merhaba diyeceği yönünde. Ancak daha hızlı şirketler de yok değil. Bunlardan biri de Nokia.

HMD Global, Nokia cihazlarının üreticisi durumunda ve şirket tarafından paylaşılan bilgiye göre tüm akıllı telefonları Android 9 Pie güncellemesi alacak. HMD Global, daha önceki temel sürüm olan Andorid 8.0 Oreo için de benzer bir açıklamada bulunmuştu.

Bu kapsamda Nokia markalı tüm Android cihazların 9 Pie güncellemesi alacağı kaydedildi. Bu telefonları hatırlamak gerekirse;

Nokia 1 (Android Go), Nokia 2, Nokia 2.1 (Android Go), Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 5, Nokia 5.1, Nokia 6, Nokia 6.1 Nokia 6.1 Plus, Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia X6 ve Nokia X5 şeklinde bir sıralama söz konusu olabilir.

İlk model hangisi olacak?

Öte yandan ilk modelin Nokia 7 Plus olacağı belirtildi. Bu model, aynı zamanda Android Geliştirici Ön İzlemesi programında yer alıyor, dolayısıyla ilk olarak destek alacak modelin 7 Plus olması kesin. Ardından da Nokia 8, Nokia 8 Sirocco ve diğer üst segment modellerin güncellenmeye başlanması bekleniyor.

Cevap bırakın