Nokia, Withings’in satışını planlıyor

0

Nokia’nın bünyesinde yer alan sağlık birimini satmak üzere olduğu iddia ediliyor.

Nokia, her geçen gün adından daha sık söz ettiriyor. Teknoloji şirketinin yeni nesil akıllı telefon modelleri bir bir kamuoyunun dikkatine sunulurken bu kez gündeme geldiği konu kendi bünyesinde bulunan Withings hakkında.

Ortaya çıkan bazı bilgilere göre Nokia, geçtiğimiz yıl 191 milyon dolar karşılığında satın aldığı Withings’i Google’a satabilir. Fransa merkezli girişim; akıllı tartı, bebek takibine yönelik sistemler, aktivite aygıtları gibi sağlık odaklı teknolojiler geliştiriyor. İddialara göre Nokia, pek memnun olmadığı ve zarar yaşadığı Withings’in de içerisinde bulunduğu sağlık birimini satmak istiyor.

Satış hakkında Nokia’nın dört farklı şirketle görüştüğü, bunlar arasında Google’ın öne çıktığı kaydediliyor.

Her an gerçekleşebilir…

Google’ın son dönemde yazılım ve internet teknolojilerindeki gücünün ardından donanım tarafına yönelimi dikkat çekiyor. Akıllı telefonlarını kendi markası altında sunmaya başlayan şirketin, Withings’i satın alarak bu alanda da kendi ürün hattını oluşturmayı planlıyor olabileceği belirtiliyor.

Öte yandan Google’ın Nokia ile anlaşması pek de zor görünmüyor, şirketin maddi olarak olası bir satın alımı karşılama gücü fazlasıyla var. Kısa süre içerisinde konunun netlik kazanması bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın