Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürNokia OZO ile tanışın

  Nokia OZO ile tanışın

  Nokia, 360 derecelik videolar için geliştirilen ve üzerinden sekiz adet kamera bulunan OZO adlı aygıtını, ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirdiği etkinlik ile tanıttı. Mekansal sesi 3D görüntü ile birlikte alan bu kamera gerçek zamanlı görüntü izlenebilme özelliği ile dikkat çekiyor.

  Finlandiyalı teknoloji şirketi, geliştirdiği aynı anda çekim gerçekleştiren ve bu sayede 360 derecelik görüntülere olanak tanıyan yeni aygıtında son kullanıcıdan ziyade profesyonelleri hedefliyor. GoPro gibi güçlü rakiplere de alternatif olması muhtemel OZO, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleri ile entegre şekilde çalışıyor.

  nokia-ozo

  Bu kullanım şeklinde kaydedilmekte olan görüntülerin anlık olarak izlenebilmesinin önü açılıyor. Ürünün 2015 dördüncü çeyreğinde satışlarına başlanacağı açıklandı. Haberin devamında Nokia OZO’ya dair yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

  Sanal gerçekliğe yönelik geliştirilen son dönem cihazları, bu teknolojinin gelecekte çok daha fazla konuşulacağına işaret ederken Nokia’nın kurumsal alandaki ağırlıklı yatırımlarından sonra bu alana yönelmesi sürpriz olarak nitelendiriliyor. Şirket, daha önce de Android işletim sistemli tabletini piyasaya sunmuştu. (myshipleydonuts.com)

  Böylelikle Microsoft’a satılan cihaz ve hizmetler bölümünün devamında tüketicilere ulaştırılacak alternatif cihazların geliştirilmesi yolunda ilerlenmeye devam ediliyor. Sonraki hedefin 2016’da sona erecek ‘akıllı telefon üretim engeli’ ile beraber Android işletim sistemli akıllı telefonlar olacağı da geçtiğimiz dönemde resmiyet kazanmıştı.

  Nokia adına gelişmelerin 2015 ayağında başka bir tüketici elektroniği ürünü beklenmezken şirketin 2016’da çok daha büyük sürprizlerle teknoloji dünyasının karşısına çıkmasının beklendiğini belirtelim. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN