Nokia geri döndü

0

nokia-150

Nokia, uzun bir aradan sonra ilk kez mobil cihaz tanıttı. Şirketin Microsoft’la geçtiğimiz yıllarda yaptığı anlaşma kapsamında belirlenen süre boyunca mobil cihaz üretmesine yasak gelmişti, süre doldu ve Finlandiya merkezli şirketin ilk adımı da geldi…

Beklentilerin aksine klasik tuşlu bir cep telefonu ile başlangıç yapan Nokia, mütevazi özelliklere sahip ekonomik alternatifininin model ismini de belirledi: 150.

Nokia 150, 2.4 inçlik QVGA ekranı (320 x 240 piksel) ve T9 destekli alfanumerik klavyesi ile dikkat çekiyor. Ekranıyla bağlantılı olarak 31 güne varan bekleme süresi vaat eden modelde son derece düşük bir kamera da mevcut. VGA çözünürlüklü ve LED flaşlı kamerası bulunan cihaz, Bluetooth 3.0, MP3 oynatıcı ve microSD desteği de sunuyor.

Microsoft modellerinden izler

Modelin tasarım anlamında önceki yıllardaki tuşlu modellerini anımsattığı görülüyor, ayrıca Microsoft tarafından üretilen 105, 216 ve 230 modellerini de anımsatıyor.

Şok eden fiyat!

Fiyat konusu ise bir hayli ilginç; ABD satış fiyatı 26 dolar olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca çift SIM’li versiyonu da olacak. Satışlarına 2017 Ocak ayı itibarıyla başlanacağı kaydedildi. Nokia 150’nin Türkiye pazarındaki konumlandırılması hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminler söz konusu modelin ülkemizde de satışa sunulabileceği yönünde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın